Nagłe spowolnienie PC

Czy to prawda ze Windows Media Player spowalnia komputer. Bo umnie t jest wolniejszy i sie tym martwie bo WMP11 spowalniał ale czy moze to być wirus bo czasami sie nawet zacina skanowałem go Avastem i jest ok. Napiszcie jakies dobre antywirusy.

P.S: Czy wirus moze sie podszyć pod aplikacje systemową Visty? Bo jak tak to chyba powienien wyswietlać UAC powieadmienie jakieś. Napiszcie bo troche mnie to wkurza. Zacinał sie ale nie tak bardzo. Napiszcie co bardzo spowalnia Viste.

Hey !!

podaj konfigurację

a dokladnie co to sa te logi.

Hey !!

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w temacie HijackThis, Silent Runners oraz inne narzędz. - Instrukcja

Z pozdrowieniami

Dimatheus

DZieki myslałem ze to wirusy.

A dlaczego wykluczasz wirusy? Wklej tu logi z Hijack’a…

A co to ma do rzeczy? Jaka propaganda :lol: Pirat niczym się nie różni od oryginała, tyle, że go nie zaktywujesz :stuck_out_tongue:

Edit:

Na wersji bez licencji też spokojnie możesz ściągać aktualizacje, przynajmniej przez 120 dni.

Bzdura. By takowy wirus wgrał się do systemu, ktoś musiałby wykonać wersje preinstalacyjną systemu, a wirusa “włożyć” do katalogu $OEM$. I co by to miało na celu? Od czego są antywirusy, zapobiegające takim zdarzeniom?

EoT

EDIT2:

@mateuszd, może poprostu procesor szwankuje a nie system?

Chodzi o to, że pirat ściągnięty z torrenta może mieć już w sobie zaimplementowanego jakiegoś wirusa.

Natomiast sama podatność na ataki jest taka sama, no może trochę mniejsza w przypadku oryginału (aktualizacje automatyczne).

Respev

Niestety nie wszystkie, a tylko te najważniejsze !!

Żadna bzdura - badania przeprowadzone przez jedną z firm zajmującą się bezpieczeństwem informatycznym - ale nie będę jej robił reklamy - dokonała ‘makabrycznego’ :stuck_out_tongue: odkrycia - 75% spiraconych wersji Windowsa takowych nieproszonych gości posiada.

W podobnym tonie wypadł test sieci P2P przeprowadzony przez PCWK - około 40% ściągniętych programów posiadało wirusy, spyware’y lub innych nieproszonych gości…

A po co ?? To pytanie trzeba by zadać piratom… Ale powodów może być mnóstwo - przede wszystkim jest to inwestycja !!

A że to niby niemożliwe ?? A widziałeś może kiedyś wirusa, który umieszczony został w wersji instalacyjnej programu antywirusowego ?? Po instalacji jest niewidoczny dla antywirusa, a w ‘dniu zapłaty’, po restarcie kompa doszczętnie czyści twardziela ?? Więc nie mów, że to niemożliwe… Tym bardziej że nowoczesne rootkity stanowią wspaniałą możliwość zmodyfikowania systemu - nawet wersji instalacyjnej…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Ale to chyba procek. Czaami normalnie chodzi i nagle stoi dęba. Dysk nowy więc go wylkuczm.

Złączono Posta : 13.03.2007 (Wto) 21:08

A procesor przeżywa szok bo ma 100% i to często. No i dlatego. Nawet jak mam jakiegoś Virusa to tten haker nie bedzie miał radoch bo mi nic ciekawgo z PC nie ukradnie bo nie ma co.Z resztą raz na miesiąc ktoś mi chce sie do PC-ta włamać. Używałem avasta ale on nie wykrywał więc przeszedłem na Kasperskiego. Ten przynajmniej jest dobry. Kilka dni temu mi coś wyszperał. Ktoś mi sie chciał włamać. Napiszcie jakiś adres do programu szpiegowskiego chciałem sprawdzić z jakiego kraju jest ten ktoś. Na stronie Nortona cos takiego było.

Hey !!

W takim razie sprawdź w menadżerze zadań, który proces tak bardzo obciąża procesor… :wink:

Kto wie, może i nie masz cennych danych, ale najcenniejszym będzie Twój komputer. A jeśli do przestępstwa użyje Twojego komputera, to myślisz, że Ci ktoś uwierzy, że to nie Ty, mimo że wszystkie dowody będą prowadzić do Ciebie ??

Antywirus nie chroni przed włamaniami - dla pełnej ochrony trzeba zabezpieczyć kompa między innymi przez zaporę sieciową (firewall). Kilka darmowych propozycji znajdziesz w Vortalu…

Z pozdrowieniami

Dimatheus