Nagłe wyłączenie gry i napis"no vga signal"

Mam problem,kiedyś zainstalowałem sobie Most Wanted po kilkunastu min gry nagle wszystko sie wyłączało na ekranie monitor wyświetlał napis “NO VGA SIGNAL” Dziś postanowiłem pyknąc sobie w Cabala(zobaczyc jak to wygląda) i ten sam problem,restart kompa jest jak sie zalaczy windows mam poprzestawiane w ustawieniach kolory na 16bit i mala rozdzielczosc,to juz 2gra na której tak mi sie robi.Gry takie jak Dead Space,Dark Sector,Spider Man itd nie ma zadnych problemów,od czego może to byc?Karte mam Radeon 2600xt hd 512mb 128bit crossfire ice qube.Pci-express oczywiście :)Nie wiedziałem gdzie napisac ten temat,jeśli źzle proszę o przeniesienie i przepraszam.

no vga signal znaczy że ci przestaje wykrywać monitor więc jest to problem albo monitora albo kabla albo sterów

Ok,tylko dlaczego akurat na tych 2grach?Sterowniki mialem stare na Most wanted a na cabalu mam nowe czyli tez odpada.monitor wlasnie tak sie zachowuje na tych 2grach,caly restart kompa sie robi samoczynnie

No to moze te 2 gry sa wymagajace,karta sie przegrzewa i wlasnie z tego sie resetuje komputer ?

Przeczysc karte z kurzu.

Karte czyścilem a most wantego dzialalo na 128 na mx detalach :slight_smile: ta cignie nowe gry z wiekszymi wymaganiami ,jest dobrze a te nie wiem czy w polowie wykorzystuja karte,to mnie wlasnie zastanawia.

Ps.Dziś zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz,przy restarcie kompa wlasnie w takim momencie na ułamek sekundy mignął niebieski ekran z białymi napisami,może to coś pomoże?