Nagłe wyłączenie się komputera

Witam, od razu mówie ze szukałem i niczego sensownego nie znalazłem.

Mam uruchomionego Photoshopa, dużo zakładek w Firefoksie (ok.10), GG i pare drobnych programów. Korzystam, wszystko pięknie działa aż tu nagle bez żadnego ostrzeżenia wyłącza mi się komputer, tak jak by ktoś odciął mu zasilanie. W czym leży problem?? Podejrzewam że za mało ramu.

Całą konfiguracje macie w podpisie. Prosze o pomoc.

P.S.Zdarzyło mi się tak 3 razy.

Albo mało ramu albo procesor nie wytrzymuje i powiązane dwa problemy = KOMPUTER UMIERA :wink:

Kompletny brak wiedzy na ten temat.

Jak może procesor nie wytrzymywać albo mniej ramu może przyczyniać się do wyłanczania komputera?

Komputer z 1 mb ramu nie powinien sam się wyłaczać i sprawny procesor także.

Przyczyną może być zasilacz lub słabe chłodzenie komputera (wysokie temperatury).

Podaj markę/model i moc zasilacza oraz odczyty temperatur z programu Everest Home Edition , z zakładki Czujnik.

Właściwości czujnika:

      Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

      Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)


    Temperatury:

      Procesor 9 °C (48 °F)

      Aux 26 °C (79 °F)

      Procesor graficzny 75 °C (167 °F)

      SAMSUNG HD321KJ 37 °C (99 °F)


    Wentylatory:

      Procesor 6429 RPM


    Wartości napięć:

      Napięcie rdzenia procesora 2.30 V

      +2.5 V 2.70 V

      +3.3 V 3.18 V

      +5 V 4.81 V

      +12 V 11.97 V

      +5 V podczas wstrzymania pracy 4.73 V

      VBAT baterii CMOS 3.04 V

      Debug Info F 69 FF FF

      Debug Info T 26 246 09

      Debug Info V 90 A9 C7 B3 BB 3D 09 (77)

Zasilacz to : IBOX DR-8400BTX Moc: 400W

Temperatury nie są złe, tylko niska temperatura procka troche podejrzana. Karta graficzna troszkę się piecze. Te temperatury to po obciażeniu? Włacz jakąś wymagające grę i sprawdź jak sprawa będzie wyglądać ponownie.

Zasilacz raczej do wymiany na Mode Com MC-350 / Amacrox Warrior AX450-PNF albo Chieftec’a.

Problem może jeszcze powodować także ustawienie w Biosie. Nie pamiętam jak ta opcja dokładnie sie nazywa ale wchodzisz w nią i masz tam pokazane temperatury i napięcia, i tam jest opcja przy jakich temperaturach komputer ma się wyłączyć/zresetować oby uchronić kompa od spalenia. Być może masz tam za nisko poustawiane te ustawienia temperatur.

Aha Kapuje, Powiem że nie mam wiatraczka z tyłu komputera, tego niżej zasilacza. Mam zamiar go kupić. I tak sobie myśle że temperatura chyba jednak bo wczoraj miałem w chacie troche goraco :wink:

Pewno dlatego sie piecze, że nie ma na niej wentylatora tylko przypuszczalnie sam radiator.

Może instalacja wentylatora na karcie (lub w obudowie na wysokości karty), pomoże?