Nagłe zawiechy systemu

Witam :slight_smile:

Otóż mam problem od paru dni :frowning: Komputer po pewnym czasie nagle się zawiesza, obojętnie co by sie robiło, czy oglądał jakiś film, czy grał w gry z dużymi wymaganiami czy nawet jak wygaszacz jest. Po prostu bez względu na wszystko zawiesza sie i tylko reser pomaga bo nawet klawiatura nie reaguje.

Pierw pomyślałem że to może system winny, ponad 1.5 roku bez formata, a chodził coraz gorzej. Dzisiaj zrobiłem format całego dysku, wgrałem pieknie, ładnie system i nadal to samo.

Wiec całkiem zgłupiałem, biorę pod uwagę że może to od temperatury, ale aż takich wysokich nie mam, bo 36*C w spoczynku 51 w stresie :frowning:

Co może być jeszcze przyczyna ??

Z góry dziekuje za pomoc.

Wklej loga w dziale Bezpieczeństwo, na pewno ktoś Ci pomoże rozwiązać problem :slight_smile:

sprawdź dysk jakimś programem do diagnostyki

Sprawa juz rozwiązana :slight_smile: niestety wydatki bedą :frowning: Jak sie teraz okazało to temperatura winna :frowning: Był wentylator tak ciepły że aż dwie łopatki odpadły :frowning: Niestety już ponad 12miechów ma wiec gwarancja przepadła :frowning:

Teraz problem z wyborem chłodzenia, komputer potrzebny jest mi praktycznie cały dzień, więc jutro będe musiał zakupić nowy wentyl :wink: Co polecacie ?? teraz miałem Freezone QVC-100Cu+. Tak do 160zł z ceną :slight_smile:

Jaki procek?

Złączono Posta : 12.06.2007 (Wto) 23:42

Tak do 160zł z ceną :slight_smile:

Do 100zł kupisz już dobry wentylator 8x8cm i radiator pod niego z taśmą termo…

Athlon 2600+ Wcześniej tak miałem (wentyl + radiator), ale w takim okresie jak teraz właśnie to komp totalnie stał sie bezużyteczny :frowning:

hmmm a takie coś ?? http://www.allegro.pl/item202584808__th … _940_.html

było by lepsze niż normalny radiator bez Heatpipes ??

A myślisz że co ja mam??? to samo Procesor Athlon, który sie grzeje jak każde athlony (wkońcu są do tego przystosowane) i zwykły wiatrak 8x8cm radiator alu pod to i zwykła pasta i nawet w tym okresie jest wporzo jak powinno być biorąc pod uwagę tą porę roku…

Złączono Posta : 13.06.2007 (Sro) 0:04

Wisz jak masz kompa bez tzw. “tuningu” to zwykły wentyl + radiator Ci wystarczy… Nie ma sensu na wydawanie kasy na bezsensowne dodatki które nie mają większego sensu po zamontowaniu do kompa. Wsadziłem sobie kiedyś wentyl tzw “odrzutowy” i poza większym hałasem spadła temp ok. 5 stopni. Jak szybko zamontowałem tak szybko powróciłem do normalnego. Wymyśliłem też najlepszy patent swój chłodzenia kompa. Po prostu z drugiej strony obudowy wycinasz na ścianie do której przykręcona jest płyta główna otwór na wysokości procesora. Montujesz na ścianie drugi wentyl i procek ma chłodzenie z dwóch stron. U mnie było tak zamontowane ok roku poczym stwierdziłem że nie bede już grał w wymagające gry i zdjąłem go. Temp przy tym spadła mi o ok 10-13 stopni…