Nagłe zawieszanie się komputera

Witam mam bardzo ciężki orzech do zgryzienia dla was że tak powiem.

Od paru miesięcy… mam pewien problem taki że przy np. oglądaniu filmików, lepszych grach, czasem przy wyłączaniu/włączaniu komputera itp. komputer się nagle zawiesza i dźwięk się miksuje.

FORMAT nie pomaga

ZMIANA XP/7 nie pomaga

ODKURZANIE nie pomaga

TEMPERATURY w normie

BŁĘDÓW w dysku/ramie itd. niema

Czasem po formacie komputer się mniej zawiesza(zawiesza się ale nie tak często) przez jakiś czas ale potem wraca do normy.

Od czego to może być ??

Puść 3dmarka zobacz czy nie będzie problemów przy grafice, zasilacz jaki i napięcia?

Sprawdź w Menadżerze urządzeń czy nie ma problemów. Jeżeli jest ok spróbuj innych sterowników.

W menadżerze jest 1 nieznane urządzenie Lokalizacja:na Standardowy mostek (bridge) PCI do ISA VIA : Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.

Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik.

I w szczegółach wartości: ACPI\PNPB02F *PNPB02F

Spróbuj innych sterowników ale do czego ??

Napisze jeszcze cały sprzęt:

Zasilacz: Tracer… 450W

Płyta główna: AsRock 775 Dual VSTA

Grafika: GeForce 8400GS 512MB

Ram: 1,5 GB

Procesor: Intel Pentium 4 3,06 Ghz

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.312 V

+3.3 V 2.960 V

+5 V 4.758 V

+12 V Wersja trial programu i nie pisze :smiley: jak tutaj też potrzebne to zainstaluje full i dam.

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.606 V

Z 3DMarka wyniki dam potem ponieważ muszę ściągnąć.

Edit: Gdy uruchomiłem test 3DMark to jedyne co zobaczyłem to czarny ekran… i oczywiście zawias …

Skąd wiesz, że błędów na dysku nie ma?

Pokaż odczyt SMART z programu Victoria for Windows, przejdź potem do zakładki Tests i zrób skan. Zrób screeny lub zamieść logi (powinny być w folderze w którym zainstalował się program).

Pokaż dokładny log z Everesta (chodzi mi głównie o RAM, jakie, ile kości, taktowania)

Wyjmij jedną kość RAM.

A czy czyszczone było w środku? Dokładnie przeczyść radiator na procesorze bo te P4 lubiły się strasznie grzać. Możesz wymienić pastę.

Błędy na dysku sprawdzałem 2-3 programami, Ram wyjmowałem po 1 kości jak i wkładałem zupełnie inny, Czyszczenie było dokładne, nic się nie grzeje.

Linia 5V coś mizerniutko bez obciążenia 0.4V za nisko pod obciążeniem pewnie jeszcze gorzej (Napięcie według normy ATX +4.75V +5.00V +5.25V ), 12V nie wiadomo ale podejrzewam że też nie za bogato, 3.3V ponad 10% mniej (Napięcie według normy ATX 3.14V +3.30V +3.47V). Zasilacz do wymiany. Podepnij voltomierz i zobacz jak ci się zachowują napięcia fizycznie jak odpalasz np 3dmarka, ale wynik chyba jest znany wiec to aby proforma.

Tracer zasilacz to nie ma co się dziwić.

Czyli to jest wina zasilacza tak ??

Jak tak to jaki polecacie kupić ? Ale tak aby wytrzymał także przyszłą wymianę sprzętu na trochę lepszy.

Nikt Ci nie powie dokładnie co to jest, ale sama marka jest powszechnie uznana za złą, a różnice w napięciach są poza przyjętymi normami. Pytanie ile masz na wydanie.

Tak naprawdę 0… czyli jak najmniej bo najpierw muszę uzbierać a za dużo kasy nie mam.

http://allegro.pl/fortron-fsp400-60pfn- … 62780.html chociaż jest podejrzanie tani.