Nagłe zawieszanie się komputera

(Hidiebay) #1

Witam mam bardzo ciężki orzech do zgryzienia dla was że tak powiem.

Od paru miesięcy... mam pewien problem taki że przy np. oglądaniu filmików, lepszych grach, czasem przy wyłączaniu/włączaniu komputera itp. komputer się nagle zawiesza i dźwięk się miksuje.

FORMAT nie pomaga

ZMIANA XP/7 nie pomaga

ODKURZANIE nie pomaga

TEMPERATURY w normie

BŁĘDÓW w dysku/ramie itd. niema

Czasem po formacie komputer się mniej zawiesza(zawiesza się ale nie tak często) przez jakiś czas ale potem wraca do normy.

Od czego to może być ??

(Adamsubzero) #2

Puść 3dmarka zobacz czy nie będzie problemów przy grafice, zasilacz jaki i napięcia?

(stanj23) #3

Sprawdź w Menadżerze urządzeń czy nie ma problemów. Jeżeli jest ok spróbuj innych sterowników.

(Hidiebay) #4

W menadżerze jest 1 nieznane urządzenie Lokalizacja:na Standardowy mostek (bridge) PCI do ISA VIA : Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.

Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik.

I w szczegółach wartości: ACPI\PNPB02F *PNPB02F

Spróbuj innych sterowników ale do czego ??

Napisze jeszcze cały sprzęt:

Zasilacz: Tracer... 450W

Płyta główna: AsRock 775 Dual VSTA

Grafika: GeForce 8400GS 512MB

Ram: 1,5 GB

Procesor: Intel Pentium 4 3,06 Ghz

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.312 V

+3.3 V 2.960 V

+5 V 4.758 V

+12 V Wersja trial programu i nie pisze :smiley: jak tutaj też potrzebne to zainstaluje full i dam.

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.606 V

Z 3DMarka wyniki dam potem ponieważ muszę ściągnąć.

Edit: Gdy uruchomiłem test 3DMark to jedyne co zobaczyłem to czarny ekran... i oczywiście zawias ...

(Henio Mazurek) #5

Skąd wiesz, że błędów na dysku nie ma?

Pokaż odczyt SMART z programu Victoria for Windows, przejdź potem do zakładki Tests i zrób skan. Zrób screeny lub zamieść logi (powinny być w folderze w którym zainstalował się program).

Pokaż dokładny log z Everesta (chodzi mi głównie o RAM, jakie, ile kości, taktowania)

Wyjmij jedną kość RAM.

A czy czyszczone było w środku? Dokładnie przeczyść radiator na procesorze bo te P4 lubiły się strasznie grzać. Możesz wymienić pastę.

(Hidiebay) #6

Błędy na dysku sprawdzałem 2-3 programami, Ram wyjmowałem po 1 kości jak i wkładałem zupełnie inny, Czyszczenie było dokładne, nic się nie grzeje.

(Reinsx) #7

Linia 5V coś mizerniutko bez obciążenia 0.4V za nisko pod obciążeniem pewnie jeszcze gorzej (Napięcie według normy ATX +4.75V +5.00V +5.25V ), 12V nie wiadomo ale podejrzewam że też nie za bogato, 3.3V ponad 10% mniej (Napięcie według normy ATX 3.14V +3.30V +3.47V). Zasilacz do wymiany. Podepnij voltomierz i zobacz jak ci się zachowują napięcia fizycznie jak odpalasz np 3dmarka, ale wynik chyba jest znany wiec to aby proforma.

(Adamsubzero) #8

Tracer zasilacz to nie ma co się dziwić.

(Hidiebay) #9

Czyli to jest wina zasilacza tak ??

Jak tak to jaki polecacie kupić ? Ale tak aby wytrzymał także przyszłą wymianę sprzętu na trochę lepszy.

(Adamsubzero) #10

Nikt Ci nie powie dokładnie co to jest, ale sama marka jest powszechnie uznana za złą, a różnice w napięciach są poza przyjętymi normami. Pytanie ile masz na wydanie.

(Hidiebay) #11

Tak naprawdę 0... czyli jak najmniej bo najpierw muszę uzbierać a za dużo kasy nie mam.

(Adamsubzero) #12

http://allegro.pl/fortron-fsp400-60pfn- ... 62780.html chociaż jest podejrzanie tani.