Nagłe zawieszenie się XP Pro SP2 :|

(system) #1

Witam.

Mój problem jest dosyć poważny chyba i strasznie denerwujący :confused: Mianowicie podczas normalnej pracy w systemie ( przeglądałem dysk ) nagle system się zawiesza i na nic nie reaguje - ctrl alt del, alt f4, nic z tych rzeczy. Po prostu nie reaguje na żadną kombinacje klawiszy. Ale, co jest dziwne, można bez problemu poruszać kursorem myszki - oczywiście bez możliwości włączenia, wejścia, zaznaczenia czegokolwiek. Jedynym lekiem jest oczywiście reset, ale postanowiłem tego nie robić i poczekać. I co się okazało ? Po kilku minutach pojawia się uwielbiany Blue Screen :? http://i3.tinypic.com/44ayzih.jpg . Wtedy już nie pozostało mi nic innego jak tylko restart. Po teście POST zamiast loga XP ujrzałem takie coś : http://i3.tinypic.com/4btixrq.jpg . W sumie to nic dziwnego, bo faktycznie mógł się uszkodzić jakiś plik WIndowsa. W takiej sytuacji uruchamiam sprawdzenie dysku przy pomocy konsoli odzyskiwania systemu. Test wykrył jeden błąd i go naprawił. Uruchomiłem ponownie system i co ? Uruchomił się normalnie ... Ale w każdej chwili może się znowu zawiesić XP, więc to nie jest rozwiązanie.

Najbardziej martwi mnie ten Blue Screen, bo to może oznaczać problemy ze sprzętem ( :-o ). Tylko, że ja nic nie zmieniałem ostatnio. Do dzisiaj było wszystko dobrze, nie mam pojęcia co się dzieje. Macie jakiś pomysł ?

(1bratek) #2

Zaczalbym od windowsowskiego chkdsk, przysluchaj sie uwaznie czy dysk nie wydaje dziwnych dzwiekow, jesli tak to prawdopodobnie moze gubic dane, jesli nie:

poszukaj sobie na necie programu memtest, darmowy programik do testowania pamieci.

Jesli to nic nie pomoze to musisz szukac problemu raczej w plycie glownej

(system) #3

Jak już pisałem, chkdsk zostało zrobione.

Dysk nie wydaje dziwnych dźwięków, pracuje tak jak zawsze.

Sprawdziłem Memtestem pamięci. Testowałem przez prawie godzinę, doszło do ~ 200 %. Błędy ? Zero

W płycie głównej, ale dokładnie ? Jakieś pomysły ?

(De Niro) #4

ze swojej strony dodam:

☼sprawdź jak masz ustawioną pamięć SWAP

☼sprawdź czy sterowniki do kontrolera HDD są poprawnie zainstalowane.

☼czy sprawna jest taśma sygnałowa

☼sprawdź dysk czy nie ma błędów, programem HDD Regenerator

☼Konsola odzyskiwania i komenda chkdsk /r

☼Czy dysk był podkręcany :?:

☼Sprawdź czy nie masz wirusów