Nagły "lag" na komputerze

(LolerPL) #1

Witam,

Juz kiedys zaobserowałem problem z moim sprzetem lecz sie tym nie przejmowalem. Ostatnio powróciłem do starych gier typu np. CS:S itp.

Lecz dzis podjąłem stanowcze działania po odpaleniu Guitar Hero 3 na moim komputerze. Gra działa strasznie! Nie dało sie nic zagrac, wystepuja lagi "sprzętowe".

Wiec stwierdziłem ze mogą byc to sterowniki od karty graficznej. Stronka ati itd. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników pod moją karte, po dokładnym oczyszczeniu wcześniejszych ( Uninstall, usuwanie pozostalych rejestrow i usuwanie plikow ati na terenie C:/Windows/ )

Gdy juz zkonczylem, po restarcie uruchomiłem grę, działała wysmienicie! Bez zadnego "laga", wszysto działało bez skazy! Lecz mina mi zrzedła po ok. 3 piosęce w GH3, ok. 10 min, nagle gra działała jak wczesniej. :frowning: Czym moze byc to spowodowane? Lag wystepuje w chyba kazdej grze, piszę chyba poniewaz nie wystepuje on w "starszych" grach ktore nie sa pożeraczami pamięci, nie twierdzac ze GH3 duzo pożera, ponieważ pochłania max 20% CPU i ok. 400mb pamieci.

Grafika : Ati Radeon x1600pro

System Operacyjny : Windows XP: Media Center

Płyta Główna : Asus P5WD2

Ram : Chyba GoodRam, łącznie 3gb ( 2 kostki po 1gb i 2 kostki po 0,5gb )

Firewall : ZoneAlarm Pro ( tylko firewall )

Obudowa : Nie wiem jaka, lekko ryśnieta :lol:

Ostatni format byl w te wakacje.

PS: Zapomnialem dodac, po tych 10min uzycie procesora itd. jest takie same jak przy uruchomieniu.

Jak bym czegoś zapomniał wypisac, lub macie wiecej pytan, WALCIE!

(mati75) #2

jaki zasilacz masz?

(eyeti) #3

Może Ci się proc/grafa grzeje ?

Podaj też zasilacz bo to on też może być powodem tych zawieszek.

(LolerPL) #4

Z tego co widze na zasilaczu:

I-Sheng

IS-14

10A 250V~

(Jachu165) #5

Ze sprzętem chyba masz wszystko w porządku przeinstaluj system jeszcze raz bo tak to nie sprawdzisz .

(mati75) #6

:x :evil:

===========

zasilacz do wymiany za słaby jak na taką kartę graficzną i dlatego się zacina

(Jachu165) #7

Po co pakować kasę od razu najpierw Sprawdź na nowym systemie czy będzie wszystko ok i tak musisz zrobić format.

(LolerPL) #8

Moment, chyba zle podalem :wink: Zasilacz? chodzi o kabel? :stuck_out_tongue:

Na komputerze jest naklejka

Mode COM

Fell - 400W

(Jachu165) #9

Jaki kabel na płycie głownej?

(LolerPL) #10

Sory :wink: Dobra, jest 400W

System : 47C

CUP : 64C

(mati75) #11

pobierz ten program i podaj temperatury i napięcia z karty Komputer :arrow: Czujnik

(LolerPL) #12

W tym programie temperatura

System : 47C

CPU : 59

z/w ide na sniadanie

PS: Jak zobaczyc napiecia?

(mati75) #13

na tej samej karcie powinny być podane lub w biosie sprawdzić

(LolerPL) #14

zapomniałem dodac, procesor byl podkrecany :wink: zaraz bede musial go "odkręcic", spodziewam sie ze to było przyczyną

Otworzyłem okno, otworzyłem komputer i temperatura CPU spadła do 53C

Napięcia :

Cpu Core : 1,29

+3.3 V : 3,30

+5 V : 4,98

+12 V : 12,03

(przepisałem je na zielono, bo za duzo o napieciach nie wiem)

(mati75) #15

napięcia w porządku