Nagły reset komputera... co jest? :/

(Tgrzebien) #1

Witam

Od pewnego czasu moj komputer resetuje sie. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, czesto nawet nic na nim nie robie np. zostawiam na noc wlaczone sciaganie plikow i gdy rano sie budze widze ze komputer byl uruchamiany ponownie. Czy da sie sprawdzic jaki jest tego powod, albo ktos wie moze co mam zrobic?

Pozdrawiam

(Jem Mirabelki) #2

czy przypadkiem nie masz neostrady? :]

Złączono Posta : 21.03.2006 (Wto) 9:06

być może to wirus sasser...

ale powinno pojawić sie okienko że komputer zostanie uruchomiony ponownie za 1 minute

radze przetestowac kompa dobrym antywirem, skanerem on-line albo programem hijackthis :wink:

(W32 Sasser) #3

Nie obwiniajcie mnie za wszystkie restarty :mrgreen:

A tak poważnie, to częściej niż wirusy, powodem restartów są problemy hardwarowe albo softwarowe.

tgrzebien > nikt nie jest jasnowidzem i nie powie Ci, dlaczego komp się restartuje, po tych Twoich informacjach (a właściwie, to braku jakichkolwiek informacji).

Poszukaj na forum postów o restartach, podaj konkretne błędy (będą na bluescreenie) i wtedy znajdzie się jakieś rozwiązanie :wink:

Mimo wszystko nie zaszkodzi przeskanować kompa na obecność szkodników.

(MarS) #4

A jaki to system?

(Tgrzebien) #5

nie mam neo mam Aster

Win XP SP2

Sprawdzalem kompa antywirem i antispywarem, nie wykryl zadnych wirusow.

Nie ma zadnych blue screenow, poprostu komp restartuje sie.

(Farall) #6

Ja bym obstawiał kiepski zasilacz któryma takie wachnięcia napieć że to powoduje restarty. Podaj konfigurację kompa (jaki procesor i karta graf, ile ramu, ile dysków i napedów CD/DVD) i moc zasilacza.

Uprzedzam pytanie: moc zasilacza mozna odczytać z jego obudowy. W tym celu należy zdjąć obudowę komputera i dostać się do tabliczki na zasilaczu. Żaden program typu everest ani podobny mocy zasilacza nie pokazuje

(W32 Sasser) #7

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu i tu odznacz "Automatycznie uruchom ponownie". Zatwierdź zmiany.

Teraz komp się nie zresetuje tylko Twoim oczom ukaże się śliczny niebieski ekran z napisami :mrgreen:

Wynotuj te komuniakty o błędach i podaj je. Są na dole ekranu.