Nagły reset komputera... co jest? :/

Witam

Od pewnego czasu moj komputer resetuje sie. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, czesto nawet nic na nim nie robie np. zostawiam na noc wlaczone sciaganie plikow i gdy rano sie budze widze ze komputer byl uruchamiany ponownie. Czy da sie sprawdzic jaki jest tego powod, albo ktos wie moze co mam zrobic?

Pozdrawiam

czy przypadkiem nie masz neostrady? :]

Złączono Posta : 21.03.2006 (Wto) 9:06

być może to wirus sasser…

ale powinno pojawić sie okienko że komputer zostanie uruchomiony ponownie za 1 minute

radze przetestowac kompa dobrym antywirem, skanerem on-line albo programem hijackthis :wink:

Nie obwiniajcie mnie za wszystkie restarty :mrgreen:

A tak poważnie, to częściej niż wirusy, powodem restartów są problemy hardwarowe albo softwarowe.

tgrzebien > nikt nie jest jasnowidzem i nie powie Ci, dlaczego komp się restartuje, po tych Twoich informacjach (a właściwie, to braku jakichkolwiek informacji).

Poszukaj na forum postów o restartach, podaj konkretne błędy (będą na bluescreenie) i wtedy znajdzie się jakieś rozwiązanie :wink:

Mimo wszystko nie zaszkodzi przeskanować kompa na obecność szkodników.

A jaki to system?

nie mam neo mam Aster

Win XP SP2

Sprawdzalem kompa antywirem i antispywarem, nie wykryl zadnych wirusow.

Nie ma zadnych blue screenow, poprostu komp restartuje sie.

Ja bym obstawiał kiepski zasilacz któryma takie wachnięcia napieć że to powoduje restarty. Podaj konfigurację kompa (jaki procesor i karta graf, ile ramu, ile dysków i napedów CD/DVD) i moc zasilacza.

Uprzedzam pytanie: moc zasilacza mozna odczytać z jego obudowy. W tym celu należy zdjąć obudowę komputera i dostać się do tabliczki na zasilaczu. Żaden program typu everest ani podobny mocy zasilacza nie pokazuje

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu i tu odznacz “Automatycznie uruchom ponownie”. Zatwierdź zmiany.

Teraz komp się nie zresetuje tylko Twoim oczom ukaże się śliczny niebieski ekran z napisami :mrgreen:

Wynotuj te komuniakty o błędach i podaj je. Są na dole ekranu.