Nagły restart komputera

(Neon1992) #1

Witam,

dziś jak zwykle zostawiłem komputer włączony (wyłączony monitor) i czytałem książkę, usłyszałem dźwięk z systemowego głośniczka taki jak na starcie systemu no to książka na bok i włączam monitor a tam system się ładuje wpisałem hasło i normalnie zalogowałem się do systemu ale dlaczego komputer się sam zresetował miałem podobny przypadek jakiś czas temu.

(Johnny B4) #2

może się przegrzać lub zasilacz słaby

(Blazejwitowski) #3

potwierdzam bardzo mozliwe ze zasilacz pada albio za słaby.

(Seba86mu) #4

Neon1992 , sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

(Sidhmor) #5

Powtarzam to któryś już raz... niemal codziennie pojawia się podobny temat... przecież istnieje opcja szukaj, prawda??

(Neon1992) #6

W to czy zasilacz słaby to wątpię bo wcześniej też się to działo na GeForce 7600GT.

A czy przegrzewa się to chyba nie możliwe... nic na nim nie robię tylko uTorrent działa i by się przegrzewał (chłodzenie BOX) dziś go przeczyszczę bo jest "trochę" zakurzony :smiley:

Temperatury później wkleję bo teraz go dopiero włączyłem... za jakąś godzinkę.

(Emilmlo) #7

Sprawdź pamięć ram memtestem może coś z ramem jest

viewtopic.php?f=7&t=50125

(Neon1992) #8

6ebed66af4da45a0m.jpg

(Kpc21) #9

podaj markę/moc/model zasilacza

(Mateusz 931) #10

Ma w podpisie wszystko :expressionless:

(Neon1992) #11

Zgadza się i wszystko aktualne (chodzi o podpis).

(Neon1992) #12

Nie wiem czy to możliwe, ale po przeczyszczeniu radiatora i wentylatora na procku temperatura spadła o 9*C.

(piotrekplay) #13

możliwe

Pierwsze co zrób to daj nawiew na radiator chłodzący NB + radiator na SB + radiatorki na MOSFETY sekcji zasilania - ta płyta ma bardzo ubogie chłodzenie.

(Kpc21) #14

No to nie zauważyłem to sorry można skasować mojego posta.