Nagły restart komputera

Witam,

dziś jak zwykle zostawiłem komputer włączony (wyłączony monitor) i czytałem książkę, usłyszałem dźwięk z systemowego głośniczka taki jak na starcie systemu no to książka na bok i włączam monitor a tam system się ładuje wpisałem hasło i normalnie zalogowałem się do systemu ale dlaczego komputer się sam zresetował miałem podobny przypadek jakiś czas temu.

może się przegrzać lub zasilacz słaby

potwierdzam bardzo mozliwe ze zasilacz pada albio za słaby.

Neon1992 , sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Powtarzam to któryś już raz… niemal codziennie pojawia się podobny temat… przecież istnieje opcja szukaj, prawda??

W to czy zasilacz słaby to wątpię bo wcześniej też się to działo na GeForce 7600GT.

A czy przegrzewa się to chyba nie możliwe… nic na nim nie robię tylko uTorrent działa i by się przegrzewał (chłodzenie BOX) dziś go przeczyszczę bo jest “trochę” zakurzony :smiley:

Temperatury później wkleję bo teraz go dopiero włączyłem… za jakąś godzinkę.

Sprawdź pamięć ram memtestem może coś z ramem jest

viewtopic.php?f=7&t=50125

6ebed66af4da45a0m.jpg

podaj markę/moc/model zasilacza

Ma w podpisie wszystko :expressionless:

Zgadza się i wszystko aktualne (chodzi o podpis).

Nie wiem czy to możliwe, ale po przeczyszczeniu radiatora i wentylatora na procku temperatura spadła o 9*C.

możliwe

Pierwsze co zrób to daj nawiew na radiator chłodzący NB + radiator na SB + radiatorki na MOSFETY sekcji zasilania - ta płyta ma bardzo ubogie chłodzenie.

No to nie zauważyłem to sorry można skasować mojego posta.