Nagraj film z pulpitu - który program najlepszy

Witam.

W sieci znalazłem kilka programów do robienia filmu z tego co dzieje sie na ekranie monitora.

Teraz tak - który jest najlepszy. Bo powiem że jak testowalem FRAPS to on bardziej krzaki tworzył o nie film.

Ktoś może polecić program który tworzy film avi i w dobrej jakości - może być jaki kolwiek inny format.

Oczywiście wszystko nagrywane z pulpitu - czyli kursor też musiał by nagrywać gdzie on się przemieszcza.

Jeśli chodzi o wymagania - może mieć duże i tak przynajmniej 25 klatek na sekundę.

CamStudio - ma różne zaawansowane funkcje.

To czy on ma zaawansowane opcje to nie jest istotne.

Mnie interesuje aby był bardzo dobrej jakości wynik. Ale przetestuję ten program.

r_jaro

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

A to już raczej zależy od wybranego kodeka.

bardzo się rozczarowałem programem CamStudio - wprawdzie ustawiałem opcje jak najlepiej ale program nie nadaje się do tworzenia filmów dobrej jakości. Dobrej - nie chodzi mi o jakość DVD ale co najmniej rmvb czy avi

W takim razie przetestuj ten program. Ja nim nagrywałem kilka prezentacji i jak dla mnie jakość była wystarczająca.

Ech muszę jeszcze kilka przetestować bo ten prog mi się wykrzacza - mam Vistę niestety

Ciekawym programem jest Wink. Jest jeden mankament - moge zapisać sekwencje wideo w postaci pliku exe lub swf. Szukałem programu do konwersji z swf do avi i znalazłem WinAVI Video Converter niestety on nie działa wg mojej myśli. Nie zakładając już nowego wątku ktoś ma sprawdzony program do konwersji z swf do avi.

A w ogóle skorzystałeś z bezstratnego lub małostratnego kodeka wideo (chooćby CamStudio Lossless Codec)?

Bardzo dziwne porównanie.

Np. MediaCoder albo inny oparty na FFmpeg bądź MEncoder, ale pod warunkiem że SWF zawiera wideo.