Nagranie filmu *.avi do odtwarzania na DVD

Witam. Mam na dysku pewien film, który muszę nagrać na płytę. Ten film ma być odtwarzany na odtwarzaczach DVD podłączanych do telewizorów. W nazwie filmu pisze “DVDrip”, więc wygląda mi na to, że jest to film *.avi. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie fakt, że podobno filmów na DVD nie można nagrywać z opcji “Utwórz dysk z danymi”. W takim razie jak odpowiednio nagrać ten film? Posiadam Ashampoo Burning Studio 6.

To jest film w formacie avi,a nie DVD.Nie powinno być problemów z jego odtwarzaniem,ani nagrywaniem.Nagrywwaj z opcji “Utwórz video”

Ja cały czas tak nagrywam :wink:

DVDRip - Rip ze sklepowej płyty DVD. Najlepsza możliwa jakość obrazu i dźwięku, o ile nic nie zostało zchrzanione.

a więc… zazwyczaj jest to XVID lub DIVX więc konwertować go nie trzeba bo każdy odtwarzacz DVD ten format odtwarza.

Dajesz w Ashampoo normalnie “Nagraj pliki i foldery” i wrzucasz.Warto jednak (jeśli jest w tej wersji bo mam 2009) odznaczyć opcję tworzenia dysku multisesyjnego,czyli tego aby nie było można w późniejszym czasie dogrywać innych plików na tę płytę.A radzę tak ponieważ moje DVD już nie odtwarza takich płyt

Nagrałem, spróbuję odtworzyć. :wink:

Dzięki.