Nagranie kilku SVCD

Cześć, mam kilka svcd na dysku i chce nagrać na 1 dvd, czy jak nagram w nero wszystkie to oddtwarzacz to oddtowrzy? czy musze cos takiego:

ajpierw uruchamiamy DvdPatcher i patchujemy kolejno wszystkie nasze mpegi zmieniając rozdzielczość na akceptowaną przez standard dvd-video czyli 720x576 dla PAL lub 720x480 dla NTSC. Nalezy zaznaczyc opcje "entire file". Samo patchowanie trwa krótko i nie zmienia rozdzielczości pliku mpeg, a jedynie zmienia informację w nim zapisaną w taki sposób, że zostanie on rozpoznany przez program do authoringu jako prawidłowy i zgodny ze standardem dvd-video.


Teraz jak mamy już przygotowane pliki mpeg - uruchamiamy TmpgEncDvdAuthor i tworzymy nową kompilację dvd dodając nasze spatchowane pliki, tworzymy menu, rozdziały i co tam kto chce.

UWAGA - nie należy się sugerować ewentualnym błędnym podglądem pliku w Tmpg. Mogą być tam widoczne pliki z takimi zielonymi bokami i o złych proporcjach ale tak widocznie musi być być.


Po zakończonym authoringu, nie wypalamy od razu, ale jeszcze raz uruchamiamy DvdPatcher i dokonujemy odwrotnego patchowania naszych plikow VOB, czyli zmieniamy teraz rozdzielczość z 720x 576 (albo 720x480) z powrotem na 480x576 (albo 480x480). Dopiero teraz nagrywamy nasze dvd np. w Nero wrzucając nasze VOBy i IFO do katalogu VIDEO_TS w nowej kompilacji dvd-video.

?

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 23:31

http://64.233.183.104/search?q=cache:fg … =firefox-a

tu jest opis ale do płyt CD a ja mam Dvd :frowning:

jeżeli te filmy masz normalnie w plikach mpeg i nie robisz do tego żadnego menu itd tylko chcesz normalnie oglądać to po prostu w nero nagraj te pliki jak zwykłe dane nie jako płyta SVCD wtedy po włożeniu płyty będziesz mógł normalnie sobie wybrać jaki film chcesz.

natomiast jeśli pragniesz nagrać w standardzie SVCD to będziesz musiał robić mniej więcej tak jak napisałeś choć są na to szybsze i łatwiejsze sposoby, ale osobiście nie widze w tym sensu choćby dlatego że wtedy nagrasz tylko jeden film a nie kilka.

Miałem filmy rmvb, skonwertowałem je do SVCD no i one są teraz w .mpg. Wiec moge nagrac je normalnie rozumiem

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 11:56

a moze lepiej nagrac na zwykle cd-r?

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 12:00

a moze lepiej nagrac na zwykle cd-r?

tak, możesz je normalnie nagrać jako dane i będzie działało.

ale po co? na cd nagrasz jeden film a na dvd 4-5 zależy od wielkości a to nie ma znaczenia na co nagrasz.

ok dzieki azel :slight_smile:

Jezeli sie zmieszcza na 1CD to utworz dysk z danymi i nagraj to i powinno wszystko odtwarzac.