Nagranie muzyki z kasety na kompa

Witam , mam problem chcialbym nagrac kilka piosenek ze starych kaset na kompa i je troche przerobic, poprawic jakosc itd…

Prosze podsuncie mi jakas mysl co nalezy zrobic i na jakim programie nalezy pracowac by efekt byl najlepszy…

Z gory dziekuje.

Witam,

Oto proponowana procedura

  1. Magnetofon łączysz z komputerem. Magnetofon powinien mieć wyjście liniowe (oznaczone np. jako LineOut, LO, Out, Audio Out), które łączysz z wejściem liniowym karty (Line IN). Jeżeli magnetofon nie ma liniowego wejścia audio, można skorzystać z wyjścia słuchawkowego.

  2. Po podlączeniu magnetofonu do komputera możesz skorzystać z programu do nagrywania audio z zewnętrznego źródła. Np. może to być GoldWave, ale też mogą to być inne aplikacje do nagrywania i edycji plików audio. Nie wskazany jest Rejestrator dźwięku w Windows.

  3. Za pomocą systemowego miksera audio sprawdzić czy wejście liniowe karty dźwiękowej jest aktywne. Z menu “Opcje” wybierz właściwości, a następnie w nowym oknie zaznacz opcję nagrywanie w polu ustaw głośność dla…, kliknij OK i pod suwakiem Line IN lub Wejście Liniowe zaznacz opcję “Wybierz”.

  4. W tym momencie jeżeli do karty dźwiękowej podłączone są głośniki, po włączeniu odtwarzania w magnetofonie w głośnikach podpiętych do komputera powinno być słuchac muzykę z kasety. Jeżeli będzie słychać dźwięk to znak że podłączenie zostało wykonane prawidłowo.

  5. Pozostaje tylko uaktywnić nagrywanie w wykorzystywanym programie do nagrywania dźwięku.

Porada zaczerpnięta RD