Nagranie muzyki z kasety na kompa


(Spoko Jg) #1

Witam , mam problem chcialbym nagrac kilka piosenek ze starych kaset na kompa i je troche przerobic, poprawic jakosc itd...

Prosze podsuncie mi jakas mysl co nalezy zrobic i na jakim programie nalezy pracowac by efekt byl najlepszy...

Z gory dziekuje.


(system) #2

Witam,

Oto proponowana procedura

1) Magnetofon łączysz z komputerem. Magnetofon powinien mieć wyjście liniowe (oznaczone np. jako LineOut, LO, Out, Audio Out), które łączysz z wejściem liniowym karty (Line IN). Jeżeli magnetofon nie ma liniowego wejścia audio, można skorzystać z wyjścia słuchawkowego.

2) Po podlączeniu magnetofonu do komputera możesz skorzystać z programu do nagrywania audio z zewnętrznego źródła. Np. może to być GoldWave, ale też mogą to być inne aplikacje do nagrywania i edycji plików audio. Nie wskazany jest Rejestrator dźwięku w Windows.

3) Za pomocą systemowego miksera audio sprawdzić czy wejście liniowe karty dźwiękowej jest aktywne. Z menu "Opcje" wybierz właściwości, a następnie w nowym oknie zaznacz opcję nagrywanie w polu ustaw głośność dla.., kliknij OK i pod suwakiem Line IN lub Wejście Liniowe zaznacz opcję "Wybierz".

4) W tym momencie jeżeli do karty dźwiękowej podłączone są głośniki, po włączeniu odtwarzania w magnetofonie w głośnikach podpiętych do komputera powinno być słuchac muzykę z kasety. Jeżeli będzie słychać dźwięk to znak że podłączenie zostało wykonane prawidłowo.

5) Pozostaje tylko uaktywnić nagrywanie w wykorzystywanym programie do nagrywania dźwięku.

Porada zaczerpnięta RD