Nagrywanie CD/DVD narzędziem Win7 - niepowodzenie

Ostatnio nie udalo mi się nagrać danych ani zgrać obrazów dysków na żadną z trzech zakupionych płyt DVD. Przy danych wyskakiwał błąd, że się nie powiodło i sprawdź sterowniki nagrywarki itp. Przy obrazach dysku też że sie nie powiodło i jakiś błąd o numerze seryjnym itp. Na trzech innych płytach innego producenta, wszystkie zaplanowane nagrywania zakończyły się powodzeniem, więc uznałem, że płyty poprzedniego producenta na których się nie dało nagrać są lipne i tyle. Nistety, dziś chciałem nagrac dane płycie CD tej samej firmy na której udało mi się nagrać DVD i również błąd - nagrywanie się nie powiodło, sprawdź czy nagrywarka ma jakieśtam sterowniki itp. Po włożeniu tych plyt które się nie nagrały, płyty albo są puste, albo sa dane których się nie da otworzyć.

Czy mam oddawać nagrywarkę do serwisu (komputer nowy, a próby nagrywania są pierwsze od zakupu), czy może to rzeczywiście kwestia jakiś ustawień, sterowników? Niestety, wiem tyle, że jest to dwustronna nagrywarka DVD Sony 24x, na grawarcji mam podany tylko numer seryjny, także raczej nie wiem jaki to model.

W czym tkwi problem?

Najpierw spróbuj użyć któregoś z innych programów do wypalania.Może Ashampoo

siara_acm , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978