Nagrywanie DVD i obciązenie CPU

Witam.

Ostatnio coś się posypało w Windowsie (mam nadzieję, że tylko w Windowsie). Chodzi o to, że przy nagrywaniu DVD procesor jest mocno obciążony, kursor myszki nie działa nawet płynnie, a sama płyta nagrywa się co najmniej 2 razy dłużej, niż powinna. Myślałem, że to może wina wtyczki do total commandera (na niej najpierw zauważyłem problem), ale właśnie nagrywam na CD burner XP i sytuacja się powtarza. Czy ktoś miał styczność z takim problemem? Jak to naprawić? Konieczna reinstalacja?

nie wiem jak u ciebie ale u mnie pomogło przestawienie zworki w napędzie

zapomniałem dodać: to jest laptop (fujitsu-siemens, napęd philips dvdrw 8x).

edycja:

hm… coś mi wygląda, że DMA nie jest włączone! !!

to musisz wykombinować coś innego chyba to będzie coś z ultra dma musisz poczekać aż ktoś bardziej obeznany się wypowie

przestawienie na DMA i restart nie pomogło. usunąłem zatem Secondary IDE Channel i zrobiłem restart. teraz ustawione mam Ultra DMA mode 2, także powinno być ok.

Rowniez mam podobny problem. Dzieje sie tak od ok. tygodnia. Sprawdzalem plytki roznych firm. Nagrywarka to Asus DRW-1608P3S. Podczas nagrywania obciazenie jednego rdzenia wynosi ok. 90-100% (core2duo e4300), podczas sprawdzania w menedzerze zadan w procesach nero zrzera ok. 5-8% i zaden proces wiecej nie bierze. Co powinienem zmienic? Prosze o pomoc. Wczesniej bylo wszystko ok, nic nie zmienialem, itp. Aha, system to windows Vista.