Nagrywanie DVD i obciązenie CPU


(Ground21) #1

Witam.

Ostatnio coś się posypało w Windowsie (mam nadzieję, że tylko w Windowsie). Chodzi o to, że przy nagrywaniu DVD procesor jest mocno obciążony, kursor myszki nie działa nawet płynnie, a sama płyta nagrywa się co najmniej 2 razy dłużej, niż powinna. Myślałem, że to może wina wtyczki do total commandera (na niej najpierw zauważyłem problem), ale właśnie nagrywam na CD burner XP i sytuacja się powtarza. Czy ktoś miał styczność z takim problemem? Jak to naprawić? Konieczna reinstalacja?


(xeth) #2

nie wiem jak u ciebie ale u mnie pomogło przestawienie zworki w napędzie


(Ground21) #3

zapomniałem dodać: to jest laptop (fujitsu-siemens, napęd philips dvdrw 8x).

edycja:

hm... coś mi wygląda, że DMA nie jest włączone! !!


(xeth) #4

to musisz wykombinować coś innego chyba to będzie coś z ultra dma musisz poczekać aż ktoś bardziej obeznany się wypowie


(Ground21) #5

przestawienie na DMA i restart nie pomogło. usunąłem zatem Secondary IDE Channel i zrobiłem restart. teraz ustawione mam Ultra DMA mode 2, także powinno być ok.


(Demirex) #6

Rowniez mam podobny problem. Dzieje sie tak od ok. tygodnia. Sprawdzalem plytki roznych firm. Nagrywarka to Asus DRW-1608P3S. Podczas nagrywania obciazenie jednego rdzenia wynosi ok. 90-100% (core2duo e4300), podczas sprawdzania w menedzerze zadan w procesach nero zrzera ok. 5-8% i zaden proces wiecej nie bierze. Co powinienem zmienic? Prosze o pomoc. Wczesniej bylo wszystko ok, nic nie zmienialem, itp. Aha, system to windows Vista.