Nagrywanie dźwięku

Witam. Poszukuje darmowego programu, który umożliwi nagrywanie dowolnych dźwięków aktualnie odtwarzanych na komputerze np. rozmowa na Ventrillo, dźwięk z gry lub z odtwarzanego filmu itp., oraz, w miarę możliwości, posiada takie funkcje edycji jak przycinanie długości, zwiększanie poziomu “głośności” dźwięku itp.

Jeśli ktoś posiada taki program, prosiłbym o podanie linku do ściągnięcia jego oraz wyjaśnienie co, jak i gdzie należy ustawić by rozpocząć takowe nagrywanie, lub w przypadku braku chęci lub czasu na pisanie wyjaśnień wskazanie jakiegoś tutoriala w internecie.

Od razu zaznaczam, że systemowy rejestrator dźwięku nie nadaje się do moich potrzeb.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/Audacity,Pr … 11826.html

Proszę o inne wskazanie, program nie uruchamia się na mojej ukochanej Viście :roll: (natychmiast po uruchomieniu wyskakuje informacja “Program przestał działać” - ściągnąłem oczywiście “stabilną” wersję)

http://www.darmoweprogramy.org/programy … zwieku.php

wiesz, sam sobie mogę tak szukać. Przeczytałeś chociaż mój cały post do końca?

Przeczytałem…i co więcej zainstalowałem Audiacity na swoim ukochanym Sevenie,działa rewelacyjnie

Jeżeli masz problemy to :

  1. uruchom Audacity w innym trybie zgodności.

  2. przeczytaj Poradnik dla początkujących do Audacity.

Uruchamianie jako administrator, lub w trybie zgodności z systemem XP również powoduje NATYCHMIASTOWE zamknięcie programu i wyskoczenie błędu. Tak, próbowałem reinstalować. Tak, wszystko inne działa poprawnie. Proszę o program co będzie działał na 32-bitowej Viście.

Sprawdzałeś nowszą wersję :

http://audacity.sourceforge.net/

:?:

No cóż, nowsza wersja działa, jednakowoż nie pozwala na nagrywanie dźwięków odtwarzanych na komputerze (winna temu moja Vista) - poczytałem sobie wiele tutoriali i tematów na forach i wychodzi na to, że od groma ludzi ma ten problem ;/ - jakikolwiek wybór urządzeń input/output pozwala tylko na nagrywanie mikrofonem. Jednakże na każdą głupią wadę systemu istnieje również głupie rozwiązanie, czyli podetknięcie mikrofonu pod głośnik + odszumiacz (x2) + wzmocnienie. Tak czy siak dziękuje za program. CO prawda nie działa jakbym chciał, ale ze względu na Vistę pewnie żaden z programów nagrywających nie działałby poprawnie.

Sprawdzaj przy odznaczonym oraz zaznaczonym Miks stereo w regulacji nagrywania.

Hej,

Domyślnie w systemie Vista Miks Stereo nie jest dostępny. Ale bardzo łatwo go wymusić. Wchodzisz kolejno: Panel sterowania -> Dźwięki -> zakładka Nagrywanie. Klikasz prawym przyciskiem w miejscu, gdzie pokazane są urządzenia i w menu kontekstowym zaznaczasz Pokaż wyłączone urządzenia. Powinien pojawić się Miks Stereo. Klikasz tym razem na niego i wybierasz Włącz. Następnie restart systemu i powinna być możliwość nagrywania takiego, o jakim piszesz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak wiem o tym, znalazłem informacje na forach o tym, jednakowoż mi się Miks Stereo nie pokazuje;)

micga.jpg

Hej,

A sterowniki do chipsetu płyty głównej i do zintegrowanego chipsetu dźwiękowego zainstalowane?? Po screenie wnioskuję, że jedziesz na tych, dostarczonych przez MicroSoft. Urządzenie w aplecie Dźwięki powinno być wyświetlane z nazwy - na przykład Realtek High Definition Audio - a nie jako Urządzenie zgodne z ze standardem High Definition Audio. Jeśli posiadasz w komputerze kartę Realtek’a - a tak właśnie przypuszczam - to sterowniki do niej znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmm, jest duża szansa, że masz rację, jakieś pół roku temu padła mi Vista i reinstalowałem system, możliwe, że zapomniałem zainstalować tych sterowników… jednakże, można jakoś sprawdzić, jaką się ma kartę dźwiękową nie rozkręcając kompa? W panelu sterowania właśnie mi się jej nazwa nie wyświetla (tylko jako to “urządzenie”), gdy kazałem zaktualizować sterowniki, wyświetliło mi, że są najnowsze…

Zainstaluj Everest Ultimate Edition

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

klik :

audioh.th.jpg

Obawiam się, że nie mogę, instalowałem ten program już jakiś czas temu i mi się trial już skończył.

Hej,

Czasami niestety systemu operacyjne w kwestii sterowników nie podają do końca prawdziwych informacji. :slight_smile:

Możesz spróbować innych programów - na przykład Speccy bądź SIW - w każdym z nich znajdziesz informację o zainstalowanym układzie dźwiękowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety mylisz się (albo w kwestii sterowników albo tych programów). Oba programy podały dokładnie to samo, co panel sterowania:

speecy.jpg

swir.jpg

Hej,

Rozumiem, że posiadasz płytę główną MSI MS-7510?? Czy możesz wrzucić screen’y z programu CUP-Z z zakładki Mainboard?? Instalowałeś sterowniki do płyty głównej??

Ewentualnie zainstalowaną kartę dźwiękową sprawdź przy pomocy programu AIDA64 Extreme Edition 1.50.1200 lub Fresh Diagnose 8.49

Pozdrawiam,

Dimatheus