Nagrywanie filmów z gier z dźwiękiem

Witam!

Mam pytanie dotyczące nagrywania filmików z gier za pomocą programu xfire. Chcę, aby filmiki były nagrywane z dźwiękiem z gry, więc w opcjach włączam stereo mix i ładnie kręci. Problem jest w tym, że nie wiem jak to wszystko ustawić kiedy w czasie gry używam voice chata. Bo jak mam nie wyciszone stereo mix to mnie ludzie nie słyszą, tylko to co wychodzi z głośników. Jak to ustawić, żeby mikrofon też normalnie działał?

Kartę dźwiękową mam jak coś zintegrowaną.

Hej,

Najłatwiej zrobić tak - jako źródło nagrywania wybierasz miks stereo. W ustawieniach odtwarzania ustawiasz poziom głośności mikrofonu inny niż wyciszenie. Teraz gdy będziesz mówił przez mikrofon sygnał będzie przekazywany wyjścia (np. głośników), a dzięki temu przekazywany przez miks stereo do programu nagrywającego lub do słuchających Cię ludzi. Uprzedzając ewentualne pytanie o możliwość nienagrywania dźwięku z mikrofonu w filmiku uprzedzam, że nie jest to możliwe, gdyż w systemie można wybrać tylko jedno źródło nagrywania dźwięku.

:arrow: A z jakiego systemu korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Korzystam z Windows XP.

W programie mogę wybrać tylko urządzenia Realtek HD Audio input i Realtek HD Digital input

W opcjach odtwarzania włącz Mikrofon:

Prawym na ikonkę głośniczka przy zegarku > Otwórz regulacje głośności.

Jeżeli tutaj nie ma w którymś słupku Mikrofonu, kliknij Opcje > Właściwości.

Odtwarzanie > Zaznacz Mikrofon.

Na liście pojawi się Mikrofon > Ustaw jego głośność na 100% i odznacz wyciszenie.

Teraz spod Stereo Mix powinno być słychać to co mówisz do Mikrofonu.

Ale to tak i tak jak będę używał voice chata to odbiorcy będą słyszeć to co z głośników będzie lecieć.

Hej,

Dokładnie!! Pisałem o tym w poprzednim poście - gdyż w systemie można wybrać tylko jedno źródło nagrywania dźwięku. Albo więc w czasie nagrywania nie będziesz rozmawiał przez Chat Voice’a, albo rozmówcy będą musieli słyszeć wszystkie dźwięki generowane w danej chwili w systemie operacyjnym. I na to raczej nic już nie poradzisz - chyba że będziesz kombinował z dodatkową kartą audio na USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus