Nagrywanie obrazów płyt (rozmiar ponad 2 gb)

Bardzo często mam problem z nagranie na płytę obrazu który zajmuje ponad 2 gb. Nagrywam go w formacie UDF.

Ale zawsze kiedy chcę otworzyć ten obraz pojawia się bład CRC :?

Moze ktoś wie jakie opcję trzeba pozmieniać w kompilacji DVD ROM (UDF), aby poprawnie nagrać obraz :?

Oprogramowanie: Nero 7 (w wersji 6 problem też występował).

Nagrywarka: LiteOn DVDRW SOHW-1693S

Hej jedynie płyty DVD RAM mogą nagrać pliki większe niż 2GB są dostępne na allegro lub w hurtowniach jesli chcesz to mam możliwośc zakupu w hurtowni za cenę ok 20-25 zł płyt o pojemności 9,4GB DVD-RAM twoja nagrywarka chyba jennak nie nagrywa takich płyt.Pewnie chcesz nagrać obraz płyty DVD jakąś grę albo film, jesli nie masz dvd-ramu to najprościej podzielić plik np win-rarem na mniejsze po np.1,5GB a potem rozpakować i będzie znów całe.

Mam nadzieje że pomogłem

Obecnie nie mogę nagrywać płyt DVD - RAM, ale będe aktualizował firmware, moze będzie działać, chodz wątpie.

Czyli rozumiem, ze nie ma mozliwości nagrania obrazu ponad 2gb na zwykła płytę DVD, nawet przy użyciu formatu UDF, szkoda :frowning:

O dzieleniu obrazu, wiem ale nie jest to zbyt wygodne :roll:

Ja miałem problem gdy tworzyłem obraz płyty np. w Clone DVD i przy zapisie obrazu na dysk był komunikat, że na partycja FAT32 nie obsługuje plików ponad 2GB. Inne programy np. Nero dzielą wtedy obraz na części.

Bez najmniejszego problemu wypalisz obraz płyty większy niż 2GB programem CloneCD albo Alcohol120%.

Ja korzystam z programu CloneCD. Montuję obraz płyty w DAEMON Tools i używam opcji “kopiowanie bezpośrednie”, czyli z płyty na płytę.

Pisałem już na tym forum kilka razy, że mimo tak dużej popularności Nero (fakt jest faktem, że program jest świetny, ale teraz to już prawdziwy kombajn) osobiście nie mam do tego programu zaufania. Czasami wywala dziwne błędy i źle wypala płyty.

Mam na to sposób: robię obraz .*ISO płyty z plików przeznaczonych do wypalenia za pomocą UltraISO. Montuję w DAEMON Tools i wypalam w CloneCD. Zawsze wypala i to bez błędów.

Nero ma problemy, a CloneCD wypali bez problemów. Sprawdzam jeszcze płytkę w programie CDCheck i jeszcze mi się nie zdarzyło, aby CloneCD zniszczył mi płytkę.

Jeśli pliki są bez błędów i stworzę obraz .*iso, który po przetestowaniu CDCheck nie zawiera błędów, to wypalona w CloneCD płyta niczym się nie różni od obrazu płyty na dysku.

w32.sasser chyba się nie zrozumieliśmy, mi nie chodzi aby emulować obraz płyty i go przegrać tylko nagrać go na płytę sam obraz, który dopiero mozna pózniej zamontować :roll:

Edit

Problem rozwiązany, problem tkwiłze nagrywałem w startym formacie UDF 1.01 a przy najnowszym 2.01 wszytsko chodzi bezproblemowo.

I wcale nie trzeba specialnych płyt do nagrywania obrazów ponad 2 gb :stuck_out_tongue: