Nagrywanie obrazu w zastosowaniach gameplay/let's play

Wiem że niżej istnieje podobny wątek, ale mam inne oczekiwania co do tego programu. Potrzebuję czegoś lekkiego do nagrywania obrazu gier i innych programów + dźwięku z nich. Chciałbym oddzielnie w tym samym czasie na tym samym komputerze nagrywać dźwięk z mikrofony (tutaj użyję Adobe Audition) oraz rozmowy na ts/vt/skype/steam osób z którymi gram (tutaj nie mam pomysłu czym to nagrać dobrze by było gdyby Audition dał radę to nagrywać wraz z moim mikrofonem jako jedną ścieżkę dźwiękową, ale nie jest to konieczne).

W tej chwili szukam jedynie czegoś do nagrywania obrazu i dźwięku głównie z gier, głównie bo pewnie jak już to ogarnę zamiast pisać jak coś zrobić to nakręcę po prostu filmik z komentarzami.

Wszystkie te wymagania na moje oko spełnia fraps, ale mam już dość bo wszyscy w kółko mówią tylko “Fraps, fraps, fraps” przez co nie mam nawet ochoty go instalować, drugą sprawą jest fakt że słyszałem że jest zasobożerny.

Mój komputer to laptop Dell Inspirion 7720 - i7-3630QM 2.40GHz, 16GB RAM. Zastanawiałem się nad zakupem dysku zewnętrznego pod USB 3.0 ok 200 GB specjalnie na nagrywanie materiału video.

Witam. Ja bym polecił ci program o nazwie Mirilis Action można go znalesć TUTAJ! opisując ten programik jest całkiem spoko i łatwy w obsłudze używam go sam aby sprawdzić np : jakość microfonu lub poprostu z nudów nakręcić jakiś poradnik lub coś w tym stylu jest dużo mniej zasobo żerny i ma funkcje takie jak nagrywanie obrazu z gry, pulpit, lub poprostu wyznaczony kawałek pulpitu można nim osobno nagrywać głos, lecz dzwięki z gry będzie się nagrywać tylko jeżeli np. masz włączone głośniki lub słuchawki (zależne od ustawionej głośności) wydaje mi się że głos z gry jest nagrywany razem z obrazem w jednym momęcie :slight_smile: sprawdź przekonaj się sam .

Pozdrawiam.