Nagrywanie obrazu z monitora


(Dziondzior) #1

Witam.

Od pewnego czasu chciałem zacząć wrzucać filmy z gier na yt, ale nigdy mi nie wychodziło bo mam słaby komputer. Pomyślałem, żeby zacząć nagrywać dwoma komputerami tzn. grać na jednym komputerze a nagrywać z drugiego. (na jednym mam bardzo duży spadek fps i nawet nie da się tego oglądać)

Na sam początek chciałem się dowiedzieć czy da się w ogóle połączyć tak komputery i nagrywać z jednego (np. laptopem) obraz z monitora mojego pc. Jeśli się da to jak trzeba to wszytko połączyć.

Wiem, że istnieje coś takiego jak Live Gamer wersja zwykła czy portable ale mnie na niego nie stać. Czy istnieje jakiś sposób aby tak nagrywać.

W laptopie mam jedno wyjście D-Sub a w monitorze D-Sub i Dvi-D


(Rovou5hou) #2

Alternatywą dla Live Gamera HD jest inny grabber cyfrowy z WEJŚCIEM DVI-D / HDMI (najlepiej też z wyjściem pass-through, inaczej trzeba sklonować monitor). Analogowego nawet nie rozważaj, chyba że chcesz być “down voted” przez oglądających za niską jakość materiału.


(Dziondzior) #3

Właśnie szukałem na razie na allegro i trochę na google ale właściwie nic takiego nie ma. Wiedzę tylko takie do podłączenia do telewizora/kamery/vhs itp. nie ma nic na inne wyjścia.


(Rovou5hou) #4

Jak nie ma jak są http://allegro.pl/listing/listing.php?s … zia%C5%82y . Zewnętrzne też da się znaleźć http://www.epiphan.com/products/dvi-fra … i2usb-3-0/ , ale jak widzisz przy nich Live Gamer HD to prawdziwa okazja cenowa. No i nie dostaniesz ich raczej w polskich sklepach, zbyt niszowy towar


(Dziondzior) #5

Takich nawet nie szukałem bo niestety nie mam w monitorze hdmi (zresztą w pc też, tylko w laptopie jest :confused: )

Dopóki nie załatwię nowego kompa to chyba będę musiał radzić sobie z nagrywanie starszych gier.

Mimo wszytko dzięki za pomoc.


(Rovou5hou) #6

Wystarczy DVI-D, jest kompatybilny z HDMI. Na Twoim miejscu też zacząłbym od modernizacji kompa, kupowanie dedykowanych grabberów to ostateczność. Chyba, że planujesz na tym zarabiać i wrzucić zakup w koszty.


(Dziondzior) #7

Zarabiać może kiedyś ale od czegoś trzeba zacząć (a filmów w gó****nej jakości raczej nikt nie będzie chciał oglądać) na razie nie planuje dużych wydatków.

Czy jak pisałeś, że Dvi jest kompatybilny z hdmi to chodziło ci o takie coś? http://www.avstore.pl/category/przejsciowki?gclid=CNWzlvzvx7kCFQy33godnFYALg


(Rovou5hou) #8

Dokładnie. Znośna jakość to podstawa sukcesu. Tak, zwykła pasywna przejściówka mechaniczna wystarczy. Np. podłączasz do gniazda DVI-I lub DVI-D karty taką http://allegro.pl/redukcja-adapter-wtyk … 02085.html (sprzedawca przypadkowy) i dalej lecisz zwykłym kablem HDMI do grabbera i tak samo z grabbera to monitora. Chyba, że monitor bez HDMI to znowu taka przejściówka. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to poprawne wyprowadzenie dzwięku z wyjścia SPDiF płyty (dotyczy tylko bardzo starych grafik bez wbudowanego kodeka dzwiękowego np. GF9xxx i starsze). Ogólnie nic trudnego, poradzisz sobie. Przejściówki i kabelki kosztują grosze.


(Dziondzior) #9

OK, to teraz wiem wszystko. Póki co poszukałem trochę programów i nawet całkiem dobrze wychodzą nagrania z pc.

Będzie musiało wystarczyć dopóki nie kupie sobie grabbera.

Dzięki za pomoc.