Nagrywanie plików UMX w Nero6 [AUDIO CD]

Jest jakiś plugin w internecie do nagrania AUDIO CD w Nero6 plików w formacie UMX?

UMX? format muzyczek z Deus Ex, Unreal Tournament???

jeśli dobrze zgadłem to

skonwertuj je sobie na mp3/wav za pomocą WinAMPa albo foobara

Konwertowanie odpada, bo pogarsza się jakość, a na jakości mi bardzo zależy.

To użyj formatu bezstratnego, np. WAV albo FLAC… poza tym istnieje coś takiego jak kompresja bezstratna (MP3, WMA).

Chyba się nie rozumiemy, przecież przy konwertowaniu jakość zawsze się pogarsza (nie ważne na jaki format przerabiamy).

Chyba my się nie rozumiemy, jakość się pogarsza jak używasz formatu kompresji (MP3, WMA). To raz.

Dwa - są kompresje bezstratne.

Trzy - człowieku WAV jest formatem “czystym”, żadnej kompresji… Dlatego pliki WAV mogą mieć nawet po kilkaset megabajtów mając długość 10 minut.

Konwersja do WAV to dokładna kopia zawartości, a że nie ma kompresji to plik trochę waży…

więc po kolei, jeśli dobrze zrozumiałem chcesz nagrać pliki UMX na płytkę AUDIO

(UMX? format muzyczek z Deus Ex, Unreal Tournament???) - nadal nie potwierdziłeś czy to o to chodzi…

UMX sam w sobie nie ma zapisanej “jakości”, ta zależy od ustawień playera…

pisząc że konwertowanie odpada, wykazałeś brak znajomości tematu.

jak już pisałem, samym NERO ani żadnym innym programem do nagrywania nie nagrasz tych plików jako AUDIO, musisz je przekonwertować do jakiegoś formatu ( MP3, WAV ), i potem juz można nagrywać

Tak, chodzi o ten format muzyczek z gier. Poza tym wszystko się udało po przerobieniu na WAV. Dzięki!