Nagrywanie płyt CD/DVD

Nie wiedziałam w jakim dziale to umieścić, ponieważ nie wiem czy to wina systemu czy sprzętu. Jeżeli niewłaściwy to proszę o przeniesienie. System Vista Home Premium na laptopie Asus. Nagrywarka Toshiba TS-L632. Mój problem to krótko mówiąc nagrywanie płyt CD i DVD. W systemowym programie Visty problem z nagrywaniem płyt miałam od samego początku, ponieważ każda nagrana płyta była finalizowana, pomimo że było jeszcze sporo wolnego miejsca nie mogłam nic dograć. Starałam się robić tak jak jest to opisane w pomocy - ppm na ikonę napędu i powinna tam być w rozwijanym menu opcja “zamknij sesję” - u mnie jej nie ma (czy u was jest taka opcja?). Nawet bez tej opcji Vista ma opcjonalnie ustawione automatyczne zamykanie sesji ale u mnie to jakoś nie działało. W końcu zainstalowałam Nero 7, które otrzymałam przy zakupie laptopa. Nagrywało się i działało dobrze. Nie nagrywałam na płyty bardzo długo (korzystam z pendrivera) aż do dzisiaj. Kupiłam kilka płyt Verbatim, po włożeniu czytej płyty kompletnie nic się nie dzieje, nie słychać ani nie widać w “mój komputer”, żeby napęd się uruchamiał. Napęd uruchomił się jak włożyłam czystą płytę DVD (TDK), zaczęło się formatowanie, zakończyło się komunikatem, że system Windows nie może ukończyć formatowania (to się działo w systemowym programie). Co może być tego przyczyną? Ponownie tą samą płytę spróbowałam nagrać tym razem za pomocą Nero, tam do pewnego momentu też wszystko szło dobrze, nawet formatowanie zakończone zostało sukcesem no i poźniej zaczęło się kopiowanie, które trwało bardzo długo tak jakby się zacięło (plik 4 MB), cierpliwie czekałam 15 min. w końcu zatrzymałam. Z nagranych kiedyś płyt (nagrane w XP i Viście) nie otwiera się żadna, z wyjątkiem jednej ale ta też z wielkim trudem i bardzo długo. Kiedyś otwierały się wszystkie. Jeżeli ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu problemu będę bardzo wdzięczna i jeszcze proszę o radę jakich firm najlepiej kupować płyty.

Przepraszam, że się tak rozpisałam ale chciałam w miarę dokładnie przedstawić problem.

Nie znam się na Viście , ale Nero czasami tak ma

problem zazwyczaj ustępuje po przeinstalowaniu - oczywiście Nero