Nagrywanie płyt CD

Witam. Jaką prędkoscia najlepiej jest nagrywac płyty cd ???

Im wolniej nagrywasz, tym dokładniej/ czytaj lepiej/ POZDRAWIAM

Albo np. w NERO to nagrywaj na 8 x chyba, że CD-RW to 4x :slight_smile:

Ja jak nagrywałem płytkę z prędkością 48x (Akoss 48x) to mi się płytka spaliła, i od tego czasu mam problemy z nagrywarką. Więc nie polecam nagrywać z największą prędkością.

32x - 40x taka moja sugestia

Pozdrawiam

Ja mam nagrywarke LG 52x i nagrywam też na 52x i jeszcze żadna płytka mi się nie spaliła, a czyta bardzo dobrze.

Ja mam LG 48x, ale jak miałem słabszego kompa to wogóle nie uzyskiwałem lepszych prędkości. A tu nagle mi się spaliła płytka :frowning:

Musze oddać do serwisu, mam nadzieje, że będzie wszystko śmigać.

Najlepiej jest nagrywac z predkoscia 8x lub 12x Wtedy zapis jest najdowkladniejszy, i nie wystepuja bledy co czesto zdaza sie przy zapisach 48x lub 52x

Przyjmuje się że połowa max prędkości nagrywarkiarki jest prędkością bezpieczną i zapewniającą prawidłowe nagranie płytki CD. Jeśli nagrywasz płyty CD audio bezpiecznie jest zmniejszyść prędkość do minimum by była odczytana we wszystkich odtwarzaczach CD.

Ja zaczynałem nagrywac z predkosciami 4x aż doszłem do 32x i postanowiłem skończyć na tym wyczynie :smiley: (przezorny zawsze ubezpieczony) :smiley:

Dostałam płytkę od kolegi i próbowałam przenieść pliki na swój dysk,niestety nagrywarka (LG 24*8*32) przestała reagować tzn pomimo obecności płytki w napędzie nie widziała jej.Potrzebny był restart.Wydaje mi się że płytka była nagrywana ze zbyt dużą prędkością.Dlatego też uważam - mniejsza prędkość większa dokładność.

Moim zdaniem wiele zalezy od jakości CDR na który sie nagrywa. Ja używam płytek Platinium i Esperanza i nagrywam z prędkościa 24-32x, a czasem nawet z maksymalną (nagrywarke mam 52x) i jest ok. Na inych tańszych/gorszych staram sie wypalac z prędkoscią dwa razy mniejszą niż maksymalna prędkość podana przez producenta i też jest ok. Do tej pory na około 1000 wypalonych przeze mnie płytek tylko około 20 nie nagrało sie prawidłowo. Na jakość wypalania ma wpływ nie tylko nosnik oraz nagrywarka ale stabilność całego systemu więc każdy sam musi metodą prób i błedów wybrać najbardziej pasujacą mu prędkość. Płytek CD-RW nie polecam nagrywać z szybkościa większą niż 12x nawet gry nosnik i nagrywarka pozwalają na większe prędkości.

Juz kilka osob pisalo podobnie ale napisze swoja opinie : NAPEWNO nie nagrywac z maxymalna predkoscia(najwieksze prawdopodobienstwo zepsucia plytki) ja nagrywam zawsze plytki cdr 24x a cdrw 8x i jeszcze nigdy mi sie plytka nie zepsula 8)

najlepiej nagrywaci cd-rom 32 x

jak ktos ma cd starego typ np { 4 x -12 x

to nagrawac 4 x

jak to ja tak stosuje nagrywanie cd -rom

He He. Dobre :diabel: Ale o co chodzi :co: :glupek2:

Ja wychodzę z takiego założenia: dobra płytka (np. TDK) i można nagrywać jak się komu podoba. Ja wypalam już ok dwóch lat i z TDK czy SONY nie ma żadnych problemów. Myślę, że wypalanie płytki za 50gr 52x to zabicie nagrywarki

nagrywaci 4-12 x

najlepiej to jest do starego typu cd-rom

jak do nowego cd-rom to 32 razy

Ja miałem ostatnio złe doświadczenia z płytami… Głównie przez moje lenistwo… Chciałem wypalić płytę audio na CD-RW (Platinum) i efekt był taki, że tylko na kompie działało… Kupiłem sobie w końcu płytę audio Esperanza i wyszło OK :slight_smile:

kopie płyt robie z prędkością 16x przy wyższej bufor niemiłosiernie dąży ku zeru

jęsli zas chodzi o cd-rw to wypalam zwykle z prędkością 10x lecz czasem nawet 24x i nie miałem problemu. Jedynie wtedy gdy NERO odradzał mi przepalania a ja to robiłem uszkodzeniu ulegał jakiś jeden plik.

Płyty audio przepalam zawsze z najmniejszą prędkością jaką proponuje NERO.

_ Witam _

_ :smiley: _

Ja mam nagrywarke AOpen 52x32x52x 8) i nagrywam płytki z max prętkością a mam już rok tą nagryware używam płyt Philips i ani jedna mi się ni zepsuła Polecam Płyty Philips

Zgadzam sie 16x lub 24x są nabezpieczniejsze.

P.S

Nagrywałem na płyty Hawk pisało max 40x i co spaliła sie nawet jak nagrałem na 32x :evil: