Nagrywanie plyt DVD - Strasznie dlugo

Witam,

nagrywara wypalala mi normalnie plyty DVD w jakies 7 - 10 minut - predkoscia 8x, od wczoraj jednak cos sie jej powalilo :wink: i wypala przez 40 minut - przyokazji nie moge nawet otworzyc zadnej aplikacji bo kazda sie wiecha - dawniej tak nie bylo) czym to moze byc spowodowane i jak przywrocic poprzedni stan?

Jakie masz oprogramowanie nagrywarki (Nero?) i jakiej firmy jest nagrywarka

oraz jak długo jej używasz.

Pozdrawiam :wink:

Jeśli masz windows XP to zrób przywracanie systemu do dnia kiedy wszystko było ok.

Wklej również loga hijackthis i silent runners do działu bezpieczeństwo. Prawdopodobnie jakieś świństwo wdarło Ci się na komputer.

Możliwe, że system się “zapchał” ?

Też tak nieraz miałem i pomagała reinstalacja systemu.

Do wieszania też można zaliczyć małą ilość pamięci RAM.

Równie dobrze może być coś z nagrywarką,

jeśli jest w miarę nowa,

nie nagrała kosmicznej ilości płyt,

nie pomoże reinstalka windy - możesz zanieść do sewisu - jeśli jest ona na gwarancji.

Może przestawiło się DMA na PIO.

Uzywam jej jakies 4 miesiace - oprogramowanie Nero 6.6.0.1 PL :wink: - Nargywarka Sony modelu dokladnie nie pamietam. :smiley:

Aju hmm… a jak to zrobic? - przywracanie i skad te logi wziasc? :smiley: bo wiesz troche ciemniak ze mnie :mrgreen:

W Panelu Sterowania masz.

tzn gdzie? :roll: :roll: :roll:

Złączono Posta : 15.04.2006 (Sob) 15:04

tzn. skad te logi wziasc?

A wogole to koles ktory mi istalowal Wina, to mi wylaczyl przywracanie systemu i czy w takim przypadku da sie cos z tym zrobic?

Panel Sterowania>>Wydajność i konserwacja>>w lewym górnym rogu. :wink:

kliknij na menu start -> akcesoria -> narzędzia systemowe -> przywracanie systemowe.

No wlkeje to tu tak na wszelki wypadek :slight_smile:

z tąd :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

możesz je włączyć,

ale i tak nie cofniesz już,

ponieważ system nie utworzył punktu kontrolnego.

Pozostaje wyczyszczenie systemu.

Sprawdź menedżerze urządzeń -kontrolery IDE ATA/ATAPI-pomocniczy kanał IDE (jeżeli nagrywarka jest na drugiej taśmie)-ustawienia zaawansowane-bieżący tryb transferu powinno być Ultra DMA tryb 2

pulpit9wc1.th.jpg

Wyglada to tak u mnie! wiec co powinienem zrobic?

Czyli jak myslałem. Przestaw na DMA jesli dostepne. I zapewne restart.

czasami system sam przestawia tryb DMA na PIO gdy napęd miał problem z odczytem płyty. Najprostszy sposób przywrócenia DMA to zakładka sterownik- odinstaluj sterownik. Po ponownym uruchomieniu komputera system załaduje ponownie sterownik kontrolera i powinien już być poprawny tryb transferu

Powinien choć nie zawsze się chce zainstalować ponownie.

temat mozna uznac za zamkniety - odistalowalem sterowniki zostaly pozytywnie zainstalowane i chodzi wszystko OK! :slight_smile: dzieki za pomoc :slight_smile:

Siemanko ja mam bardzo podbny problem mam nagrywarke dvd-rw samsh-w162c dlx5 Czarny B+C i płyty CD normalnie nagrywam ale DVD wogule nienagrywa prosze o pomoc sprawdzałem to co u gury pisaliśće ale mam wszystko dobrze :frowning:

moze wyslij im te kody co ja wyslalem - do dzialu bezpieczenstwo i hijackthis wlkej tam kod ktory ci wygeneruje opisz problem i czekaj na odp :wink: