Nagrywanie płyty = reset nagrywarki

(matfeusz) #1

Mam do naprawienia komputer kolegi z którym są pewne problemy, mianowicie... Komputer posiada dwie nagrywarki DVD i CD obojętnie na której nagrywarce jest coś nagrywane to zawsze wyskakują jakieś błędy przy zapisywaniu na płytę typu" reset nagrywarki" "jakiś błąd DAO" itd. W czym może być problem? Odpinałem, przepinałem nagrywarki ale to nie pomogło. Macie jakieś pomysły w czym problem?

(adam749) #2

Spróbuj na jakiś innych płytkach (firma). Ja ostatnio kupiłem płytki DVD i przy 1% wywalało błąd zapisu DAO (lub coś podobnego) i kopiłem inne płytki i jest dobrze.

(matfeusz) #3

niestety teraz mam tylko płyty jednego rodzaju jednak to raczej nie jest wina płyt, ponieważ kolega mówił mi że już kilka osób próbowało naprawić to nagrywanie i on sam już wiele płyt zepsuł. Nikomu do tej pory się tego nie udało. Jakieś pomysły?

(Cosik Ktosik) #4

matfeusz , zobacz w jakim trybie pracuje napęd (w nero infoTool zakładka configuration, rozwiń informacje o nagrywarce i tam kanale do którego jest podłączona). Spróbuj nagrywać, gdy podłączony jest tylko jeden napęd w komputerze.

(matfeusz) #5

cosik_ktosik , a wiec sprawdziłem czy dział sama nagrywarka (HP) i niestety podczas nagrywania pojawił się błąd "Fiksacji".

Info z InfoTool:

http://wklej.org/id/24a94d86b3

jakieś pomysły?

//edit

Wgrałem nowy system XP SP3, zainstalowałem nowe sterowniki, wgrałem nowe nero i problem jakby się zmniejszył bo czasem dobrze nagra płytę ale niestety rzadko. Nie mam wyczerpałem wszystkie swoje pomysły co może być nie tak. Chyba dwie nagrywarki się nie zepsuły na raz. :?