Nagrywanie programów telewizyjnych

Witam! U siebie w domu posiadam dekoder telewizy cyfrowej Toya 3G HD, mam wiele kanałów cyfrowych w jakosci HD. Mam pytanie, w jaki sposób mogę nagrać program telewizyjny aby był on w jakosci HD, ale żebym mógł go otwoarzyc na komputerze. Jeśli to cos pomoze posiadam również nagrywarke HD LG lecz ona nagrywa owszem, ale sam sygnał telewizyjny, nie program jako taki abym mógł go przechowywać i oglądać na komputerze.Wiem, że jakos można nagrać, bo w internecie jest pełno filmików ze skrótami np. polsat sport news w jakosci HD czy skróty meczów z canal + sport HD. Czytałem na innych forach, ze mozna to jakos poprzez laptopa zrobić, jesli jest taka możliwosć to też napiszice, bo laptopa również posiadam. PROSZĘ O POMOC ! LIGA HISZPAŃSKA SIE ZACZYNA !

P.S

Nie wiedziałem w którym temacie to umieścić.

Aaa! Jeśli trzeba zainwestować w jakieś przewody, czy nie wiem w co, to jestem wstanie to zrobić :wink:

kupić kartę tv na usb

no ale może coś więcej i dokładnie ?

nagrać program tv można 3 metodami

pierwsza to mieć katre z obsługą vivo http://pl.wikipedia.org/wiki/Video_In_Video_Out z urządzenia które ma tuner tv i wysyła rozkodowany sygnał na wyjście swoje(np magnetowid) i dzięki temu i karcie graficznej z vivo możemy nagrać film na komputer

drugą metodą to mieć dvd z mo.zliwością nagrywania na dysk lub/i płytę i później sobie przenieść ten film na komputer

3 metodą jest użyć tunera tv na usb lub pci

Bezpośrednio z boxa nie zgrasz w żaden sposób do jakości hd 1:1, a dysk jak jest to zaszyfrowany.

Ludzie klepią ripy poprzez satkę, w przypadku cyfry wystarczy dowolny tuner z dyskiem/funckją nagrywania- c+ nie paruje kart.

W przypadku polsatu potrzebny jest boxkey czyli tzw. klucz parujący karte z tunerem, jak masz boxkey to wpisujesz go w swój tuner, wkładasz kartę i nagrywasz co chcesz.