Nagrywanie w WinFast

Witam. Mam następujący problem podczas nagrywania za pomocą WinFast 2000XP. Otóż nagrania zajmują mi b. dużo miejsca ( pół godziny- ponad 1 GB). Może ktoś z Was podpowie mi, jak to zmienić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

za pomocą innych p[rogramów też tak długo ?

Zmniejsz jakośc nagrywania lub po nagraniu materiału skompresuj go odpowiednim programem.

1GB <- to mało. Jak się zgrywa z kamery to 1 godzina zajmuje 20 GB :o

Pewnie masz format AVI nastawiony :P. Zmień na MPEG 2 lub MPEG 1. MPEG 2 ma lepszą jakość ;]

najmniej Ci zajmie vcd ale jakość gorsza, popróbuj ustaw różne ponagrywaj po minutce z tv i zobacz jaka będzie ajkość, ile zajmuje i wybierz to co Cię zadowoli najbardziej

Dzieki wszystkim za zainteresowanie. Miałem ustawione MPEG-2 i zajmowało tyle miejsca. Po przełączeniu na VCD taki sam czas zajmuje troszkę więcej niż połowę. Czy możecie mi podpowiedzieć jakiś fajny i w miarę prosty program do kompresji ( od czasu do czasu nagrywam cos na płytkę)? Mógłbym znaleźć taki program, ale byłoby dużo motania zanim trafię na odpowiedni. Może ktoś z was korzysta z jakiegoś? Raz jeszcze dziękuję.

No ja też się przyłączę do tej prośby. :mrgreen:

enjoypoznan , teraz to mnie zaskoczyłeś. Ty podpowiedziałeś kompresję :o

Virtualdub, Windows Media Encoder i mnóstwo na google.pl :slight_smile: np Windows Media Encoder może ci w trybie rzeczywistym zgrywać obraz i kodować go do np DivX :wink:

nero vision nagra wiekszosc formatow do formatu dvd jesli o takie nagranie na plytke wchodzi w gre :wink:

Hehe tak ale nie znam szczególnie jakiś dobrych programów do tego. :wink:

Brzmi nieżle. Czyli w przypadku tego programu nie muszę korzystać z PVR od WinFasta- dobrze rozumuję?

tak dobrze rozumujesz :slight_smile:

sympatico , dzięki. Właśnie próbuję “osiodłać” ten program. Narazie lipa- obraz nieruchomy, brak dźwięku. Wieczorkiem pokombinuję więcej. Narazie