Nagrywanie z karty TV na HDD -> CD/DVD

Używam karty TV: WinFast TV2000XP Expert. Ostatnio nagrałem sobie na HDD przy jej pomocy krótki program z TVP1. W TVP1 program ten trwał 32,5 min. Film zapisał się na HDD jako Plik MPEG i zajmuje 1,43GB.

Czy to normalne że zajmuje aż tyle miejsca?

Jeśli to normalne że zajmuje tyle miejsca, to jak ustawić program do obsługi karty TV: WinFast PVR aby pliki nagrywane za jego pomocą zajmowały dużo mniej miejsca? Czy da się to zrobić?

Poniżej screeny z ustawień WinFast PVR:

okienkoustawiewinfastpvr6xr.png

captureformatprofile4ks.png

3a.

rozwinitemenuvideocodec18ip.png

3b.

rozwinitemenuvideocodec27px.png

captureresolution7yf.png

Pytania:


  • Ktory Video Codec (screen 3a i 3b) wybrać żeby nagrywany plik był dobrej jakości (do oglądania nagranego później na CD/DVD programu w telewizorze 21" lub 29") i zajmował jak najmniej miejsca na HDD, CD/DVD?

  • Które Capture Resolution wybrać ?

Proszę o podpowiedź które opcje wybrać !!

ja tam bym wybrał divx, masz tam “kalkulator” dzieki ktoremu sam sobie wybierasz ile ma plik zajmować Oczywiście jeśli wybierzesz mniejszy rozmiar pliku docelowego - jakosc bedzie gorsza) Osobiście wybrałbym XviD - ale u Ciebie go nie widze, wedlug mnie jest lepszy, tez ma kalkulator.

Co do rozdzielzości, ja bym zgrywal z szerokościa 640x480.

XviD

OK - doinstalowałem XviD 1.1.0 (Koepi’s build).

Jak wybiorę XviD lub DivX jako Video Codec to które Capture Resolution wybrać (patrz screen 4) i jaki do tego Audio Codec (patrz screen 5) ? :

audiocodec5vy.png

Proszę o pomoc (ja zupełnie sie w tym temacie nie orientuję) !

A może lepiej wybrać DivX(a) albo inny Video Codec ?

Zmień ustawienie w:

Capture Format Profile.

Masz ustawioną optymalną jakość.

Coś za coś.

Albo jakość i wielki rozmiar pliku wynikowego, albo rezygnacja z jakości i mniejszy plik wynikowy.

Ale co z tymi pozostałymi ustawieniami …

Jaki Audio Codec wybrać ?

Jakie Capture Resolution ?

… żeby nagrywany plik był dobrej jakości (do oglądania nagranego później na CD/DVD programu w telewizorze 21" lub 29") i zajmował jak najmniej miejsca na HDD, CD/DVD.