Nagrywanie zdjęć

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z nagrywaniem zdjęć na płyty CD. Nagrywałam na różne sposoby: bezpośrednio “wyślij do” i przez Nero (pod koniec nagrywania pojawia się np. komunikat: "wykonanie polecenia fiksacja jest niemożliwe). Po bezpośrednim nagrywaniu i próbie otwarcia płyty zawiesza się komputer lub w najlepszym wpadku część plików jest uszkodzona. I to “postępowanie” komputera nie jest konsekwentne, raz się udało bezbłędnie nagrać.

Dodam jeszcze, że bez problemów nagrywam filmy! Zdjęcia z aparatu bezpośrednio bez zakłóceń odtwarzam na ekranie telewizora. Również zapisane w komputerze przeglądam bez problemu. Cały czas mam ten sam sprzęt.

Gdzie jest więc usterka?

Nie mam możliwości zrobić teraz odbitek zdjęć na papierze i co jeszcze gorsze nie mogę nagrać na płytę zdjęć z wycieczek, na które pojechałam jako fotograf! !!

Proszę o pomoc lub wskazówki gdzie mam jej szukać.

Barbara

Na ten problem znalazłem kilka rad - wyczyść napęd, próbuj nagrywać na inne (czyt. lepsze) płyty, zmienić oprogramowanie do nagrywania (jeśli chodzi o Nero to nawet przesiadka na starszą może pomóc), ew. zmień BIOS w swojej nagrywarce.

Przyczyną może być:

  • nagrywanie dysków metodą przeciągania

  • zainstalowany więcej niż jeden program do nagrywania

Jak nagrywasz przez Nero ?

Wybierz typ tego, co nagrywasz, jako Dane

Przez 1,5 roku nagrywałam z powodzeniem zdjęcia na płyty metodą przeciągania lub opcji “wyślij do” aż w XI ub. roku po kolejnej sesji (zdjęcia posegregowałam, dodałam napisy) wystąpiły błędy w zapisie - uszkodzone pliki.

Spróbowałam wtedy Nero (jako CD z danymi, Audio CD, Video CD…) i niestety zawsze z tym samym skutkiem - zakończone niepowodzeniem.

Zainstaluj ACPI, oraz usuń pomocniczy kanał IDE w mendzer urządzeń.