Nagrywarka-bład przy wypalaniu

od wczoraj mam nowa plyte glowna z procesorem /ecs 6100sm-ms/amd64x2 5000+/ ale tylko jedno wejscie ide .pod ktore mam podpiety dysk i dvd na jednej tasmie .dzis chcialem wypalic plyte /2.5gb danych/ wyswietlilo mi czas 1godz i 20min a 15 minut przed koncem zatrzymuje sie i komunikat niepowiodlo sie i tak 3 razy pod żad /ps plyty czyta normalnie .wie ktos cos na ten temat

W menedżerze urządzeń, odinstaluj wszystkie kanały IDE (w kontrolerach IDE ATA/ATAPI). Potem włącz na nowo komputer i poczekaj, aż system zainstaluje wszystko na nowo. W razie problemów, zobacz punkt 3c: KLIK.

nagrywarkę ustaw na MASTER, dysk na SLAVE lub na czas testów odłącz, spróbuj wypalić płytkę.

probowalem wszystkiego,jedynym plusem jest to, ze wypala plyte do konca ale czas sie niezmienil ,w czasie wypalania komputer jest strasznie wolny,niemozna praktycznie nic zrobic.okno otwiera sie ok 1min/moze kupic dvd na sata ,zeby niebyly na jednej tasmie z dyskiem.

uruchom proces nagrywania, w trakcie jego trwania uruchom menadżera zadań (alt+ctrl+del) zakładka wydajność, jakie jest zużycie procesora, ramu ?? jeśli wysokie zwłaszcza cpu - nagrywarka działa w trybie pio mode, a procesem kopiowania zarządza wysoce obciążony procesor - stąd owe spowolnienie. dwa urządzenia podłączone na tej samej taśmie, działające w trybie UDMA nie dają takich objawów.

przy wypalaniu procesor 10-15%/ram455mb /wydaje mi sie ze dvd blokuje dysk twardy, bo kiedy wysune dvd to wszystkie okna wyskakuja naraz/ktore w czasie wypalania uruchomilem/