Nagrywarka-bład przy wypalaniu

(Krispal) #1

od wczoraj mam nowa plyte glowna z procesorem /ecs 6100sm-ms/amd64x2 5000+/ ale tylko jedno wejscie ide .pod ktore mam podpiety dysk i dvd na jednej tasmie .dzis chcialem wypalic plyte /2.5gb danych/ wyswietlilo mi czas 1godz i 20min a 15 minut przed koncem zatrzymuje sie i komunikat niepowiodlo sie i tak 3 razy pod żad /ps plyty czyta normalnie .wie ktos cos na ten temat

(Cosik Ktosik) #2

W menedżerze urządzeń, odinstaluj wszystkie kanały IDE (w kontrolerach IDE ATA/ATAPI). Potem włącz na nowo komputer i poczekaj, aż system zainstaluje wszystko na nowo. W razie problemów, zobacz punkt 3c: KLIK.

(Technik Elektro) #3

nagrywarkę ustaw na MASTER, dysk na SLAVE lub na czas testów odłącz, spróbuj wypalić płytkę.

(Krispal) #4

probowalem wszystkiego,jedynym plusem jest to, ze wypala plyte do konca ale czas sie niezmienil ,w czasie wypalania komputer jest strasznie wolny,niemozna praktycznie nic zrobic.okno otwiera sie ok 1min/moze kupic dvd na sata ,zeby niebyly na jednej tasmie z dyskiem.

(Technik Elektro) #5

uruchom proces nagrywania, w trakcie jego trwania uruchom menadżera zadań (alt+ctrl+del) zakładka wydajność, jakie jest zużycie procesora, ramu ?? jeśli wysokie zwłaszcza cpu - nagrywarka działa w trybie pio mode, a procesem kopiowania zarządza wysoce obciążony procesor - stąd owe spowolnienie. dwa urządzenia podłączone na tej samej taśmie, działające w trybie UDMA nie dają takich objawów.

(Krispal) #6

przy wypalaniu procesor 10-15%/ram455mb /wydaje mi sie ze dvd blokuje dysk twardy, bo kiedy wysune dvd to wszystkie okna wyskakuja naraz/ktore w czasie wypalania uruchomilem/