Nagrywarka błędnie(?) nagrywa filmy DVD

Witam,

Problem jest następujący:

Nagrywam filmy, wcześniej konwertowane na DVD przez program convertxtoDVD, następnie je nagrywam na płytkę. Tu się zaczyna problem, ponieważ konwersja niby przebiega bez błędnie jak również nagrywanie, ale odtwarzacz jak i laptop nie odtwarza płyt, (laptop najzupełniej takie płyty “wypluwa” z komunikatem że nie ma płyty w napędzie, natomiast DVD “mieli” ją i “mieli” bez rezultatów po 5 minutach, dalej już nie czekałem).

Próbowałem nagrywać przez inny program np. Free DVD Video burner, ale bez zmian. Nadal wypalanie jest ukończone bezbłędnie, według programu.

Nagrywarka:

pioneer dvd-rw dvrtd10rs w wersji dla laptopa

System windows 7 ultimate

Próbowałem szukać aktualnych sterów do nagrywarki, ale nic nie znalazłem, tylko te co mam. wersja 6.1.7601 .To są stery które automatycznie zainstalowały się z windy.

jeszcze zdjęcie nagranej płyty :

http://imageshack.us/photo/my-images/545/dsc01520to.jpg/

jak się przyjrzeć, to widać wewnętrzny “krąg”, który nie został wypalony. Jak przeglądałem resztę płyt to nie mają takiego wolnego miejsca.

Może ktoś miał podobny problem? Albo jakieś pomysły czemu się coś takiego dzieje?

Będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

Polecałbym przetestowanie innych programów do wypalania. Miałeś Nero w zestawie? Spróbuj go

A ja polecił bym inne programy do konwertowania.

Pytanie czy co innego da się nagrać.

Nero poprawnie nagrywa :o

To bardzo dziwne dla mnie, rozumiem że darmowe programy nie zawsze się sprawdzają, ale Ja już 2 sprawdzałem i nic. Wydaje mi się, że te błędy miały coś wspólnego z programami które nero instalował przed swoją instalacją(niestety już nie pamiętam jakie to były programy).

Myślę, że błędy wynikały z braku zapełnienia płyty po nagraniu filmu. Wydaje mi się, że DVD-video wymaga do poprawnego odtwarzania aby płyta była w całości zapełniona, a jak widać na zdjęciu które zamieściłem w pierwszym poście, płyta była zapełniona tylko filmem, który nie zajmował całej płyty i przez to były widoczny ten wewnętrzny niezapełniony 'krąg".

Także ja miałem identyczny problem i musiałem go zaradzić kupując Nero. Całe szczęście z drugiej ręki taniej : D

Spróbuj Deep Burner dodatkowo, ale nie gwarantuje że się uda. Mi jednak działał na jednym komputerze.