Nagrywarka do 200zl :)

Witam.

poszukuje nagrywarki do 200zl z lightscrible , najlepiej nie LG poniewaz juz mialem dwie nagrywarki tej firmy i obydwie sie zepsuly. Moze i to dobra firma , ale nie dla mnie. Poki co wybralem ta http://www.allegro.pl/item93752513_nagr … bonus.html

Dobry wybor? Jezeli nie to podajcie linka do jakiejs innej ?

A i czy specialne plyty pod lightscrible sa drogie ? tzn. ile kosztuja mniejwiecej :wink: ?

P.S Czy nagrywarda DVD odczytuje i zapisuje wszystkie formaty plyt ? czyli CD-R itd… ?

Pozdro

Poszukaj sobie tu:

http://www.skapiec.pl/site/cat/3/filtr/ … _0_0_0_0_0

Doskonały wybór :smiley: Ja długo poszukiwałem nagrywarki dvd i wkońcu wybrałem właśnie tego Benq’a i musze przyznać, ze był to wspaniały wybór :slight_smile: Nagrywarka jest szybka, ale bardzo cicha, nagrywa bardzo dobrze, nie ma problemów z odczytaniem nawet mocno porysowanych płyt. Co do LightScribe to nie mogę powiedziec jakiej jest jakości ponieważ jeszcze nie wszedłem w posiadanie tego typu nośników (w sklepie trudno jedostać pojedyńczo, zazwychaj są kegu po 10, wiec będę musiał zamówić przez neta) , ale ich cena waha się od 3do 4zł za szt. Np. Verbatim Light Scribe 700MB BOX

To zależy od nagrywarki :wink:

Tutaj masz test tej nagrywarki :slight_smile:

Bażant No patrze na ten test ale malo mi mowi :stuck_out_tongue: Czy jak wloze do niej plyte CD-RW to odczyta ja ? i czy zapisze na niej dane ? CD-R takze odczyta i na niej zapisze ? Jezeli tak to ja biore :stuck_out_tongue:

P.S Musi byc lightscrible :stuck_out_tongue:

A i jeszcze jedno , gdybym juz ja posiadal , niewazne jaka ale nagrywarke to lepiej ja uzywac tylko do nagrywania a zaopatrzyc sie w sam cd-rom i nim odtwarzac czy na nagrywarce wszystko robic ? Bo teraz dzialam na cd-romie kolegi bo moja nagrywarka LG ciut nie dziala ^^

Mi wszystko czyta i odtwarza (nie wiem tylko jak to jest na -rom), więc sądzę, że i u ciebie nie bedzie problemu :stuck_out_tongue: :wink:

A po co sie tak bawic?? :roll: Robić wszystko na jednym, po co sobie obciążać kompa jeszcze jednym dyskiem?? :wink:

Nie no , bo kiedys slyszalem cos takiego ze jak sie robi wszystko na nagrywarce to szybciej laser moze sie zepsuc czy cos takiego , wiec dlatego sie chcialem upewnic :slight_smile: Wiec jezeli chodzi o nagrywarke do 200zl to to jest bdb wybor tak ? czy jest moze cos lepszego ?

Tak :slight_smile:

Napewno jakas tam jest (za 400-500zł), ale z LS nie ma :slight_smile:

Bażant Oki dzieki , to biore Ja :slight_smile: A jeszcze takie male pytanko o co chodzi z tym ‘+’ i ‘-’ co jest przy plytach ?

Temat na czasie—> http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=69294 :wink:

Oki dzieki wielkie ^^ jutro ja zamawiam :slight_smile:

Pozdro

nagrywarki maja to do siebie ze lubią sie “zużyć” i po dłuższym okresie intensywnego użytkowania zaczynają wolniej nagrywać…

dlatego ja jesli nie musze czegos odtwarzac w nagrywarce - to odtwarzam w zwyklym napedzie

P.S. nagrywarka jest dużo dokładniejsza - wiec ma przewage nad zwyklym napedem jesli chodzi o porysowane plyty :slight_smile:

Axel_15 Proste ze nic nie bedzie działac wiecznie :? Mnie moj lite-on posłuzył 3 lata a reszte przestał czytac bardziej porysowane płyty. Nie mówiąc o tym ze nagrałem na nim z 3000 płyt :lol:

Wlasnie doszla mi nagrywarka (na drugi dzien byla :D). Gdy kupilem zasilacz , na kartce dolaczonej do niej bylo napisane by ogrzac zasilacz tzn. by nie byl zimny czy nagrywarke tez musze tak jakby ogrzac ? czy moge od razu ladowac do kompa ?

Dla pewnosci zostaw ja na jakis czas w ciepłym miejscu.

Tommekx Po 30min ogrzewania (po tym zabiegu nie bylo zadnej roznicy) postanowilem zaryzykowac no i hula ^^

Bażant Uzywalem juz LightScribe , mowie Ci to jest extra :slight_smile: Swietnie to wychodzi ale nie kolorowe :slight_smile: Bardzo mi sie podoba wiec Tobie chyba tez sie spodoba :mrgreen: