Nagrywarka DVD a płyty Verbatim

Witam!!

od niedawna mam nagrywarkę dvd LG GSA-4167B z pewnością każdemu tutaj znana. Do nagrywania używam płyt VERBATIM DVD+R - wszystko ładnie pieknie nagrywa tylko - no właśnie wczoraj :slight_smile: kupiłem sobie znowu płytki Verbatim tylko że tym razem z prędkością zapisu 16x (wcześniej 8x) w programie nero (wersja 7) dałem by nagrywał z szybkością 12x a nagrywarka zaczęła nagrywać z max prędkością 8x mimo że może szybciej. I podobny problem jest przy nagrywaniu płyt CD-R tą nagrywarką, zanaczam by zapisywał z prędkością 24x a pokazuje mi że zapisuje z prędkością 16x. Zaktualizowałem oprogramowanie tej nagrywarki teraz mam wersję firmware DL13 - i dalej to samo.

Czy ktoś wie jakie może byc rozwiązanie ?? mam win xp home edition

Z góry wielkie dzieki

ja tam mam taką samą nagrywarkę co kolega i ten sam bios czyli najnowszy i nagrywa normalnie płytki firmy verbatinum może spróbuj na innych płytkach 16x

Nagrywarki Lg jedne z nielicznych posiadają zabezpiecznie przed spaleniem (nie nagraniem) płyt , polega to mędzy innymi na automatycznym dopasowaniu szybkości nagrywania, szybkość ta jest dopasowywana jak i do jakośći płyty(verbatim nie zawsze równa sie dobry verbatim) tak i do możliwości kompa , sprawdź jeszcze czy czasem nagrywarka nie przestawiła sie z trybu DMA na PIO , tryb PIO również potrafi namieszać i ograniczyć możliwości napędu. Proponuje również do połączenia nagrywarki z kanałami IDE (płytyą gł.) zastosować kabel 80 żyłowy.