Nagrywarka dvd do 150 zł

Witam !

Tak jak już w nazwie tematu wspomniałem, dzisiaj chciałbym się Was poradzić w kwestii wyboru nowej nagrywarki dvd (z racji tego, że “stara” odmówiła posłuszeństwa :(). Korzystam z Windows Vista Home Premium 64 bit, więc chciałbym aby bezproblemowo nagrywarka z nim współpracowała … Nie potrzebna mi funkcja lightscribe, bo nie zamierzam z tego korzystać. Posiadam także złącze SATA, więc jeśli to lepsze rozwiązanie dla nagrywarek, to ku temu “połączeniu” się kieruje :slight_smile: Ale tak ogółem mówiąc to chodzi mi głównie o jakość płytek, które wypali nagrywarka oraz o jej trwałość … a taki mały detal to jeszcze taki, że w kolorze czarnym przydałby sie panel :smiley: To tyle, z góry dziękuje każdemu kto odwiedzi ten temat, udzieli porady, opinii itp.

Pozdrawiam

Proponuje LiteOn’a. Bardzo dobre napędy.

Gwarancja na 2 lata więc nawet lepiej gdyby po roku siadła - wymienią na nową.

Ze 150zł jeszcze około 50 zostanie.

Dostępne z wymiennymi panelami (chyba box’y) lub na półce mogą mieć czarne.

Model który mam (patrz podpis) jest na SATA.

EDIT:

Jeszcze dodam jedno. Nie musisz koniecznie brać napędu SATA, bo działa on tak samo jak napęd na IDE… a za SATA idą pewne problemy. Chodzi głównie o DOS’a. Trzeba specjalny sterownik CD pod DOS (używam GCDROM.SYS) ale jak zabootuje z płyty CD to Ghost (8.2 lub 11) zawiesza się na starcie.

jessu jak miga :frowning: panele wymienne w kolorach ma także LG

Pionner 112D

LG H54L

co do LiteOn’ów nie jestem jakoś przekonany, bo kolega miał i nie chciał mu nagrywać “tańszych” płytek … LG miałem zawsze jeśli chodzi o napędy optyczne i sprawował się bardzo dobrze, ale do czasu. Pioneer słyszałem, że bardzo dobre nagrywarki, lecz nie miałem z nimi do czynienia wcale. Więc co wybrać hmm

Bo jak ktoś żałuje zapłacić 20gr więcej za nośnik to MA KARĘ :twisted:

Dziś dobre płyty nie są już drogie. Verbatim, TDK, Sony…

a jeśli zależy ci na danych to powinieneś stosować dobre, sprawdzone nośniki.

Miałem wiele napędów LiteOn’a i wszystkie 100% bezproblemowe.

Ja osobiscie uzywam Lite ON - narazie nie narzekam, chociaz zastanawiał bym sie tez na twoim miejscu nad pioneerem :slight_smile:

Nie lepiej 212 :?:

LG GSA-H55N - Jaki ona ma interfejs (ATA czy SATA) :?:

Ten model ma interfejs ATA, LG GSA-H62N i LG GSA-H66N mają interfejs SATA.

ja polecam Pioneer DVR-112D + Verbatimy/Sony DVD+R i nagrywać z prędkością 8x :slight_smile:

tylko trzeba zaznaczyć, że pionek baardzo dobrze nagrywa płytki ale jeśli chodzi o odczyt płyt to jest troszkę gorzej

a co powiecie o tym modelu …

http://proline.pl/shop.php?prodid=LITEON+20A1S+O+B

Dokładnie taką mam :slight_smile:

Bezproblemowa.

EDIT.

A nie, nieco inna.

U mnie z przodu jest LH a tam SH

niestety nie udało mi się zakupić tego LiteOn’a :frowning: a co sądzicie o modelu SAMSUNG SH-S203B SATA ? Jest godny uwagi … ?

Jak chcesz coś na SATA, to lepiej Pioneer 212/NEC AD-7173S.

Optiarc 7173S czyli to samo co graffix zaproponował powyżej

proponuje nagrywarkę LG H55L, w miarę cicha, dobrze nagrywa płyty, zero problemów z nią jest :slight_smile: radziłbym lite-on’y omijać z daleka, miałem z nimi przykre doświadczenia…