Nagrywarka dvd - jaka?

Witam! Poszukuję dobrej nagrywarki do 60 zł. Możecie mi polecić jakąś z allegro? Która byłaby najlepsza?

Pozdrawiam

za 60zł możesz dostać złom który i tak za kilka miesięcy się popsuje…

chcesz na ATA czy SATA?

mimo wszystko musisz przygotować te 90zł…

Za 60 zł to można kupić sam napęd DVD bez nagrywania. Za nagrywarkę np. Samsunga musisz dać około 90 zł. Ja polecam jakiś model Pioneera. Są głośne, trochę droższe od pozostałych marek ale warto dopłacić tą różnicę za dobrą jakość wypalania.

To jakie polecicie? Na ATA. Jak możecie to podajcie od razu linki do allegro :slight_smile:

Tylko ta, reszta to chłam.

Ja polecam Optiarc AD-7200A, lub Optiarc AD-7203A (LabelFlash), ew. ich odpowiedniki na SATA (końcówka S zamiast A).

Są to obecnie bezkompromisowe napędy za rozsądą cenę.

Najwyższa jakość zapisu , bardzo ciche i szybkie.

Obecnie planuję wymianę mojego “starego” Optiarc AD-7173A na model AD-7203S.

Przy okazji wychwalane, obecne PIONEER-y są konstruowane na bazie starczych modeli Optiarc (NEC SONY) ale pozbawione są wielu cech pierwowozrów.

Hehe, jakoś w testach nie widać żeby Pionki od Nec’ów pochodziły, skoro mają takie najwyższe jakości zapisów to czemu Pionki biorą Nec’i w tym temacie jak chcą ?? Aha Nec’i to raczej mają coś wspólnego z Plextor’ami teraz, jakby co…

Testy:

Pioneer DVR-115D

Nec AD-7170A innych tam nie było.

Poza tym sam polecam ludziom(nie mówię, że tu) te pionki i bez ściem powiem, że są w c*** zadowoleni.

Poza tym mam kumpla spawacza :smiley: on z kolei ma Nec’a AD-7191A i jak go spytałem jak mu śmiga to napisał mi tak:

Że mu wali niektóre płyty DVD DL(nie nie wypala na dziadostwie)

DVD5 pali w miarę OK

Odczyt troszkę gorszy i dłużej rozpoznaje płytę.

Ja co prawda nie mam Nec’a AD ale ten z mojego podpisu był już dwa razy w serwisie i dwa razy w nim całą optykę wymieniali.

Dzięki Maniek za rade :slight_smile: Właśnie zakupiłem, zobaczymy jak będzie się sprawował :slight_smile:

który?

czy ty myślisz że samsung robi dobre nagrywarki??

mam 2 samsungi… nie działają…

Pewnie tego Pionka DVR-115D.

Pionka DVR-115D :slight_smile:

Daj potem znać jak ci się sprawuje :slight_smile:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/testy-mi … -dvr-115d/

tu masz test…

Nie myślę, że robi dobre. Pracuje w sklepie komputerowym i sprzedajemy w zasadzie tylko Samsungi i LG. Już bardzo dawno nie mieliśmy żadnego Samsunga oddanego na gwarancje. Co do LG to psują się BARDZO często dlatego też jeżeli ktoś chce tanią nagrywarkę to polecam mu Samsunga.

ta… popsuje się po 3 miesiącach i trzeba kupić nową… korzystniej wyjdzie już brać tego pioneera…

a jednak był…

PS. może samsung daje za mało czasu na gwarancję :slight_smile:

U mojego kolegi w sklepie są często zwroty nagrywarek Samsung i Lite-ON.

Pioneer też jest tani a dużo lepszy.

Poczytaj sobie to Panie B…

http://www.cdfreaks.com/devices/DVD__RW … 7203A.html

http://www.cdfreaks.com/reviews/Pioneer … ner-Review

Przy okazji - może tan twój kolega (spawacz) nie wie, co to jest nowy firmware, lub/i używa płyt o przebogatych nazwach (max ulra turbo hiper 4x)?

Chciałeś zapajacować i ci się udało…

Jeżeli uważasz, że Verbatimy, Sony, Tayio Yuden to dziadostwo to tak wypala na dziadostwie i się nie zna…puknij ty się w łeb następnym razem jak będziesz pisał pierdoły…

Zanim się puknę, może łaskawca “B…” zapoznałby się z podanymi testami i odniósł się do czegoś bardziej merytorycznego niż mój łeb?

Poza tym nie widzę w mojej propozycji napędu AD-7170A , który jest niezły, lecza ja polecam AD-7203A/…S , który jest rewelacyjny, szczególnie w odniesieniu do ceny (poniżej 100,- zł).

Pionek:

Media format Success rate

DVD-R 98.23%

DVD+R 97.98%

CDR 94.84%

nec:

Media format Success rate

DVD-R 97.91%

DVD+R 97.58%

Poza tym każdego takiego burner’a idzie dostać w cenie poniżej 100zł i skończ już tą żałość w twoim wykonaniu bo awaryjnych nec’ów to ja bym się już nie tykał kijem nawet.

Co z tego, że nec’i pala dobrze ? Ano g**** mój też palnik ma taki jak trzeba tylko szkoda, że co chwile z nim do serwisu trzeba latać bo optyka pada…