Nagrywarka DVD - jaka?


(flaszer) #1

Witam, na dniach wybieram się do sklepu w celu zakupienia nowej nagrywarki DVD. Mogę przeznaczyć na nią do 80zł. Zaznaczam, że chciałbym ją zakupić w jednym z wrocławskim sklepów - Arest bądź Proline. Do nagrywania będę używał krążków TDK lub Verbatim. Tak więc - co możecie polecić w tej kategorii cenowej? Jaki model?


(Daniello Daniel) #2

LG, mam i jestem zadowolony, nie zmarnowała mi ani jednej płyty, lub też pionier, tylko nie LiteOn, mój kolega ma i dużo mu płyt w nim pęka.


(Emilmlo) #3

W tej cenie to Pioneer DVR-215/215D jest najlepszy.


(Cosik Ktosik) #4

Pioneer DVR-215


(Mariosti*) #5

W tym momencie dvr-215, za czas nieokreślony (premiera była 2 miesiące temu :[ ) dvr-216 ma stanowić bardzo dobre rozwinięcie możliwości swego poprzednika.


(flaszer) #6

Wszystko fajnie, tylko z tego co widzę, to jest ona na SATA. I teraz pytanie - jeżeli miałem problem z dyskiem twardym pod SATA (podczas instalki XP potrzebne były sterowniki) to czy ten napęd zostanie normalnie wykryty? Bo niech mi się trafi konieczność reinstalki systemu i co zrobie jak napęd będzie bezczynny? :stuck_out_tongue:


(Darth ReX) #7

Nic nie trzeba instalować. Po prostu wkładamy to do budy i podłączamy kable.


(flaszer) #8

Ale czy rzeczywiście są takie korzyści z SATA? Dodam, że moja płyta ma tylko dwa takie złącza, w tym jedno zajęte już przez HDD.


(Mariosti*) #9

No to nie brakuje ci złącz, a jeśli przytrafi ci się wymienić pc'ta (odpukać) na nowszy, to będziesz miał najwyżej jedno gniazdo ide. Dodatkowo kabelki sata poprawiają obieg powietrza w obudowie.


(JarekMk) #10

Polecam, co prawda przy nagrywaniu płyt CD Audio z pełną prędkością i na tanich nośnikach czasami można usłyszeć czyby tudzież starsze czytniki nie odczytają tej płyty, ale zwalniając prędkość przy takich nośnikach do prędkości 8-12x idzie bezproblemowo :slight_smile:

pzdr!