Nagrywarka dvd nagrywa bardzo długo :-( nowa!

akk

Napisz ile masz pamięci RAM, jeśli masz ok. 256MB to szybciej niż 4x nie ma sensu nagrywać.

nagrywam programem nero 7,może trzeba coś poustawiać ?? ja jej nie instalowałem odłaczyłem stra nagrywarke cd i podłaczyłem dvd

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 14:38

mam 512 ramu ,czas ostatnie płytki dv 41min :frowning:

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 14:39

może coś trzeba zaintslowac ,nie wiem nie dostałem zadnego cd

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 14:41

dodam ze stan bufora jest cały czas 100%,a jak chce coś zrobic w trakcie nagrywania wykakuje ze mam mało pamieci virtulanej :confused:

Czyli jednak masz za mało pamięci. W trakcie nagrywania powyłączaj wszystkie zbędne programy, może trochę pomoże.

czemu za mało?kolega ma 512 i dvd całe nagrywa mu sie w 8 min ,rozumiem 10 min no 49 min (ostatnia cd z filmami)

A jaką płytkę nagrywałeś, CD czy DVD?

Wielokrotnego nagrywania czy jednorazową?

Przecież płytka DVD ma prawie 7 razy większą pojemność niż CD to i nagrywanie musi być dłuższe. Oczywiście wszystko zależy od tego jakiej wielkości pliki nagrywasz i z jaką szybkością. Jeżeli nagrasz 2MB to zaręczam, że będzie to trwało co najwyżej kilka sekund ale jeśli 4,7GB to musi potrwać.

no ale kolega nagrewa 4,7 gb w 9 min a ja w 49min

na TDK DVD-R 1-16x 4.7GB próbowałeś?

płyta CD na 48x nagrywa Ci się około 3 min?

Uaktualnij firmware w nagrywarce

mozesz wytłumaczyc dlaczego?? bo pierwsze słysze ja mam 256 i na windowsie i na linuxie nagrywam x16 i jakos nagrywa :|:|:| a problem będzie z DMA sprawdz w menadzeze uzadzen :):slight_smile:

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:05

jak dla mnie połowa z was pisze jakieś głupoty… problem jest z DMA podlacz nagryware jako master samą na kanale sprawdz z menadzeze uzadzen czy jest ustawione na DMA i powinno nagrywac normalnie… a pamiec wirtualną da sie jakoś powiekrzyc PPM na moj komputer i wlasciwosci a dalej nie wiem bo uzywam linuxa a w ogole dla CD x2 i dla DVD x2 to nie jest ta sama prędkość bo transfer dla DVD jest znacznie szybszy …

a jak sie to ustawia na dma w tym menadżerze??a master czyli zworke tak??

Jak podłączona.

Sprawdź jej tryb pracy,może pracuje w trybie PIO.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Pklik na kontroler|Secondary Controler nie moge tego znalesć wchodze w menadżer urz i nie amm takiej odnogi :frowning:

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:41

w pomocniczym ide mam PIO

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:57

mam juz wsyztko zmienione na dma i nadal tak długo nagrywa :frowning: nagrywarka ma miec slave czy master?? a moze dlatego ze jest razem z tasma cdromu?? pomocy :frowning: