Nagrywarka dvd nagrywa bardzo długo :-( nowa!

(Kitek17) #1

akk

(Przemekmazur) #2

Napisz ile masz pamięci RAM, jeśli masz ok. 256MB to szybciej niż 4x nie ma sensu nagrywać.

(Kitek17) #3

nagrywam programem nero 7,może trzeba coś poustawiać ?? ja jej nie instalowałem odłaczyłem stra nagrywarke cd i podłaczyłem dvd

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 14:38

mam 512 ramu ,czas ostatnie płytki dv 41min :frowning:

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 14:39

może coś trzeba zaintslowac ,nie wiem nie dostałem zadnego cd

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 14:41

dodam ze stan bufora jest cały czas 100%,a jak chce coś zrobic w trakcie nagrywania wykakuje ze mam mało pamieci virtulanej :confused:

(Przemekmazur) #4

Czyli jednak masz za mało pamięci. W trakcie nagrywania powyłączaj wszystkie zbędne programy, może trochę pomoże.

(Kitek17) #5

czemu za mało?kolega ma 512 i dvd całe nagrywa mu sie w 8 min ,rozumiem 10 min no 49 min (ostatnia cd z filmami)

(floyd) #6

A jaką płytkę nagrywałeś, CD czy DVD?

Wielokrotnego nagrywania czy jednorazową?

Przecież płytka DVD ma prawie 7 razy większą pojemność niż CD to i nagrywanie musi być dłuższe. Oczywiście wszystko zależy od tego jakiej wielkości pliki nagrywasz i z jaką szybkością. Jeżeli nagrasz 2MB to zaręczam, że będzie to trwało co najwyżej kilka sekund ale jeśli 4,7GB to musi potrwać.

(Kitek17) #7

no ale kolega nagrewa 4,7 gb w 9 min a ja w 49min

(silvver) #8

na TDK DVD-R 1-16x 4.7GB próbowałeś?

płyta CD na 48x nagrywa Ci się około 3 min?

Uaktualnij firmware w nagrywarce

(Przemoxmx) #9

mozesz wytłumaczyc dlaczego?? bo pierwsze słysze ja mam 256 i na windowsie i na linuxie nagrywam x16 i jakos nagrywa :|:|:expressionless: a problem będzie z DMA sprawdz w menadzeze uzadzen :):slight_smile:

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:05

jak dla mnie połowa z was pisze jakieś głupoty... problem jest z DMA podlacz nagryware jako master samą na kanale sprawdz z menadzeze uzadzen czy jest ustawione na DMA i powinno nagrywac normalnie... a pamiec wirtualną da sie jakoś powiekrzyc PPM na moj komputer i wlasciwosci a dalej nie wiem bo uzywam linuxa a w ogole dla CD x2 i dla DVD x2 to nie jest ta sama prędkość bo transfer dla DVD jest znacznie szybszy ...

(Kitek17) #10

a jak sie to ustawia na dma w tym menadżerze??a master czyli zworke tak??

(JNJN) #11

Jak podłączona.

Sprawdź jej tryb pracy,może pracuje w trybie PIO.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

(Kitek17) #12

Pklik na kontroler|Secondary Controler nie moge tego znalesć wchodze w menadżer urz i nie amm takiej odnogi :frowning:

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:41

w pomocniczym ide mam PIO

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:57

mam juz wsyztko zmienione na dma i nadal tak długo nagrywa :frowning: nagrywarka ma miec slave czy master?? a moze dlatego ze jest razem z tasma cdromu?? pomocy :frowning: