Nagrywarka DVD nie chce się wysunąć

Ostatnio oglądałem film na płytce i wsadziłem płytkę do nagrywarki DVD… Jako, że mam mega super świetny komputer, to się ściął…

Zrestartowałem kompa i teraz napęd nie chce się wysunąć. Guzik nie działa, nawet przez PPM “wysuń” nie działa…

Co innego można zrobić :?: :slight_smile:

Witam . Na przedniej ściance napędu poszukaj małej dziurki i wsadź tam na przykład wyprostowany spinacz biurowy …to jest sposób awaryjny.

Niestety nie działa…

Jakby to było ważne, to tam jest płytka :slight_smile:

Próbuj to jest sposób opisany w instrukcji napędu …i właśnie dlatego tak się robi żeby tą płytkę wyciągnąć …

Musi działać. Tak jak MarianW. , wspomniał jest to awaryjny sposób na wysunięcie tacki napędu. A w moim komputerze go widać? Jak nie to odłącz i podłącz ponownie taśmę

I napisz czy przy włączaniu komputera , kontrolka od napędu mruga czy nie !

więc:

  1. ta dziurka nic nie daje

  2. ponowne podłączenie też nie

  3. kontrolka pali się cały czas…

Skoro pali się kontrolka , to teoretycznie napęd powinien działać , tzn jest podłączony ! Jest jeszcze jedna opcja , dasz rade odgiąć ten przedni panel i zobaczyć czy gumka jest an swoim miejscu , bo jak spadła lub się przerwała to tłumaczy czemu się nie wysuwa nawet awaryjnie :slight_smile:

Odgiąłem i gumka na swoim…

a kontrolka nadal się pali…

Wiesz, ja jak miałem problemy z napędem, to go rozkręciłem całego.

on już chyba nawet nie nagrywa…

ale wkurza to, że tam jakby chciał się wysunąć…

No to jak gumka na swoim miejscu , kontrolka się świeci , to nie wiem . Ja bym jeszcze go odłączył i u jakiegoś kumpla podłączył i jak to samo to masz pewność że coś się zepsuło , i wtedy to tylko serwis albo nowy . Używki na lalegro za 30 zł można dostać :slight_smile:

Zmienię sobie na starą nagrywarkę CD :smiley:

No zawsze jakieś rozwiązanie :slight_smile: