Nagrywarka DVD nie nagrywa

(Norbertkrajewski) #1

Dzisiaj zakupiłem nagrywarkę DL LG oznaczoną jako HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N i próbowałem wypalić płytę za pomocą Nero 6 (najpierw tego co miałem zainstalowanego w systemie, a potem OEM dołączonego do nagrywarki) - bez powodzenia. Próbowałem dwukrotnie na nośnikach DVD+R firmy think xtra. Jednak przy rozpoczęciu wypalania otrzymywałem komunikat jak na zdjęciu poniżej (w przypadku Nero 6 - tego nie OEM - dodatkowo było napisane coś o trybie DAO). Czy to wina płyt czy najlepiej sprzet od razu oddać?

clipboard01zt7.jpg

(Meason) #2

Sprawdź na innych płytach

Innym programem

Czy nagrywa CD?

(Norbertkrajewski) #3

Na tę chwilę nie mam możliwości sprawdzenia na innym nośniku, dodam tylko, że Deepburner także wywala błąd, a sam napęd bez problemu czyta płyty.

Złączono Posta : 15.03.2007 (Czw) 17:47

Właśnie sprawdziłem na EMTEC-ach DVD-R i naped trochę się rozpędzał i zatrzymywał, ale dość szybko ruszył i nagrał dane. Od czego to zależy? Wina płyt?

(Pixxel Man) #4

Firmware nagrywarki. Ja kiedyś miałem to samo.

(Heniu133) #5

ASPI i DMA, czytaj i zastosuj. Jak nie pomoże, to możesz spróbować nowy firmware, który zazwyczaj dodaje obsługe większej liczby nośników.

(system) #6

Tak jak na komunikacie miałem gdy nagrywałem DVD Vobis DVD+R z prędkością 4x. Przy 8x już OK.