Nagrywarka DVD nie nagrywa

Dzisiaj zakupiłem nagrywarkę DL LG oznaczoną jako HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N i próbowałem wypalić płytę za pomocą Nero 6 (najpierw tego co miałem zainstalowanego w systemie, a potem OEM dołączonego do nagrywarki) - bez powodzenia. Próbowałem dwukrotnie na nośnikach DVD+R firmy think xtra. Jednak przy rozpoczęciu wypalania otrzymywałem komunikat jak na zdjęciu poniżej (w przypadku Nero 6 - tego nie OEM - dodatkowo było napisane coś o trybie DAO). Czy to wina płyt czy najlepiej sprzet od razu oddać?

clipboard01zt7.jpg

Sprawdź na innych płytach

Innym programem

Czy nagrywa CD?

Na tę chwilę nie mam możliwości sprawdzenia na innym nośniku, dodam tylko, że Deepburner także wywala błąd, a sam napęd bez problemu czyta płyty.

Złączono Posta : 15.03.2007 (Czw) 17:47

Właśnie sprawdziłem na EMTEC-ach DVD-R i naped trochę się rozpędzał i zatrzymywał, ale dość szybko ruszył i nagrał dane. Od czego to zależy? Wina płyt?

Firmware nagrywarki. Ja kiedyś miałem to samo.

ASPI i DMA, czytaj i zastosuj. Jak nie pomoże, to możesz spróbować nowy firmware, który zazwyczaj dodaje obsługe większej liczby nośników.

Tak jak na komunikacie miałem gdy nagrywałem DVD Vobis DVD+R z prędkością 4x. Przy 8x już OK.