Nagrywarka DVD nie widzi płyt pod vistą

Proszę o pomoc. Nagrywarka DVD SATA nie widzi plików na płytach. Po włożeniu płyty (czy to z filmami, danymi, muzyką itp) do napędu coś miele. Następnie komputer zawiesza się. Przed włożeniem płyty DVD reaguje na wsuń-wysuń. Gdy zainstaluję XP - nie ma problemu. Sprawdzałem połączenia, zmieniałem kable, przekładałem wtyczki itp. Przeinstalowałem system, zaktualizowałem itp. Odinstalowałem DVD, kontrolery itp. Gdy podłączę inną nagrywarkę ATA od starego komputera do jednego gniazda tego typu - wszystko jest ok. Może ktoś miał podobny problem?

wszystkie aktualizacje w tym SP1 pobrane i zainstalowane?

inne płyty czyta normalnie (przedewszystkim dvd)?

jeśli nie sprawdz w menedzerze urządzeń czy dobrze wykrył napęd(czy niema przy nim wykrzyknika).

czy w oknie komputer napęd jest widziany jako dvd?

Ja u siebie mam to samo.Podejrzewam że jest to związane z region dvd.Mam region 1,a powinno być 2 i za nic nie mogę tego zmienić. :frowning:

marek2611 , uaktualnij firmware (punkt 4): KLIK

Region można zmieniać tylko kilka razy. Chyba 5. Może już miałeś zmieniany. Kliknij na Polska.

Dodane 09.01.2009 (Pt) 19:44

Zmiana biosu i to co pod KLIK, tak jak radzi Cosik Ktosik nie pomaga. Region też mam dobry. Jeszcze raz sprawdziłem pod XP - śmiga bardzo dobrze. Trzeba będzie chyba z nagrywarki zrezygnować i nabyć nową. Ale jaka jest gwarancja, że nowa będzie działała pod Vistą…

Klikałem na Polska,ale to nic nie dało.Komputer chce płytę z odpowiednim regionem,a ja takiej nie posiadam.

To może włóż obojętnie jaką, z czasopisma, z programem jakimś. I wtedy klik na Polska. Może chodzi o to, żeby nagrywarka “zobaczyła” ten region, czyli sposób zapisywania.

tego też próbowałem,ale nie dzieła :frowning: