Nagrywarka dvd pioneer nie czyta czystych plyt

witam-wczoraj kupilem nagrywarke dvd firmy pioneer model dvr-111 dbk-i pojawia sie problem -chcialem nagrac dzis moja pierwsza pytke-wlozylem czysta plytke a on jej nie czyta-wlozylem plyte innej firmy to samo-dla sprawdzenia wlozylem nagrana juz plytke i czytalo bez problemow-gdzie jest wiec problem?czyzby czytal on tylko plyty danych firm np sony ?czy problem lezy gdzies indziej?-pozdrawiam

Chodzi Ci o to że on nie widzi tej czystej płyty i podczas próby nagrania wyskakuje komunikat włóż płytę ?

zrób aktualizacje sterowników do DVD.

Niektóre napędy tak mają, że nie czytają tanich słabej jakości płyt.

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

tak-nie widzi on czystej plyty-dodam ,ze jest to plyta firmy emtec,wiec raczej nie z tych tanich-mam zainstalowanego service packa 2-wiec sterwoniki do usb 2,0 mam chyba razcej automatycznie?

Popróbuj jeszcze na innych płytach.

Jak masz alkohol 120 % to

plik > opcje > emulacja > odptasz Ignoruj typ nośnika (ATIP)

Nie ma co sie bawic. Nagrywarka wysokiej marki, plyty rownież… Bo to stary BASF… oddaj to do sklepu ( jesli kupowales ze sklepu ) powinni Ci wymienic od ręki… a jak nie to serwis. Zawsze sie będziesz tak bawił jak cos nie będzie działać?

Chyba trafiłeś na jakąś uszkodzoną. Idz z nią na gwarancje. Nie ma co kombinowac.