Nagrywarka DVD - Problem

(Homiczy) #1

Hmm no jakby to zwięźle napisać to tak. Moja nagrywarka od pewnego czasu miewa jakąś 'anemię ;p' bo nagrywa mi płytę dvd około godziny ( przy dużych rzeczach), wcześniej to trwało porównywalnie około 5 minut, więc zasadniczo coś jest nie tak. No ja nie wiem w czym to może tkwić więc proszę o pomoc, jakieś rady aa zresztą sami już wiecie :smiley:

Ps. Model to Sony Dw-Q30A DL CD/DVD jak komuś to pomoże.

(Heniu133) #2

ASPI i DMA, poczytaj i zastosuj, szczególnie DMA.

(Homiczy) #3

ASPI zainstalowałem bo też nie miałem

DMA mam wyłączone, robię tak jak piszą, miałem już ustawione żeby było 'jeśli możliwe' a w okienku ciągle PIO więc raczej niemożliwe u mnie

Nawet z tym APSI płyta co teraz nagrywałem nagrywała sie 30 minut przy 2gb na 16x ( czyli standard od chwili zepsucia się ). To jest dziwne, wyskakuje mi czas który pozostał: 3min ( przykładowo ) dochodzi do nich, a później jest 00 a tu dopiero na 10%

No więc nie wiem co zrobić, musiał bym sie długo namęczyć żeby pozgrywać rzeczy na płyty przy tej prędkości jeśli mam oddać to gwarancji bo oni czasami niechcący kasują zawartość dysku..

(Heniu133) #4

W linku który podałem na jednym ze screenów masz kanały IDE. Odinstaluj ten gdzie jest ustawione PIO i restart. Po ponownym włączeniu sprawdź.

(Homiczy) #5

Normalnie kocham Cię :smiley: Wielkie dzięki za pomoc

Ps. ładny podpis pod wypowiedziami, czysta prawda ;]

(Heniu133) #6

Jeśli jesteś kobietą to ja Cię też.

Pozdrawiam Szczecin zajefajne miasto.