Nagrywarka DVD z allegro. Która?

Witam :slight_smile: Miejsca na dysku zaczyna brakować a kupowanie CD-R jest nieopłacalne, wiec postanowiłem zaopatrzyć się w nagrywarke DVD. Moje pytanie jak w temacie jaki model polecacie, myślałem o LG

np: http://allegro.pl/item124273854_lg_gsa_4081b_najtaniej_hit_sezonu_tylko_u_nas.html tania ale czy dobra? Proszę o wasze propozycje tak żebym się zmieścił w 140 zł. z przesyłką. Pozdrawiam…

Ps. Wiem, że było sporo tematów, ale doszły nowe modele itd. Więc proszę nie zamykać :slight_smile:

Edit:

Chciałem się jeszcze poradzić co do płytek DVD + i - czym się różnią i które lepsze np. na dane, muzyke, filmy.

mala predkosc zapisu maksymalnie tylko 8x,obecny standart to 16x .Ja bym polecil pionner 111d,ale on kosztuje okolo 160zl

Polecam LG GSA-H10N,

http://www.allegro.pl/item124030446__no … h10n_.html

Wygrała w teście nagrywarek gazety PC Format nr9/2006

Uwież tanie bo do niczego. Miałem przyjemność z tymi LG’kami poprzebywać pare chwil i stwierdzam że dobrze że niektórzy nie znają się na elektronice i naprawde nie widzą co w środku tego siedzi, ale niestety czytniki klasy LG są takie jak w zwykłych bumboxach.

PaPuX , a w tym teście o którym wspominałem ogólnie uważane za najlepsze plextory były w okolicach 8 miejsca.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 3c46b95ad2

Poczytaj opinie o LG i wyciągnij wnioski.

co i co z tego ? nagrywając płytki z max prędkością powstaje więcej błędów i taka płytka ma niską trwałość :?

ale plextory są trwałe i nie zawodne czego nie stety nie można stwierdzić o nagrywarkach LG

no i co z tego ?

niestety testy nie biorą pod uwage trwałości samego napędu …

co z tego że na początku będzioe działać super jak potem będą z nia same problemy ?

ja nie polecam nagrywarek LG sam miałem i była to porażka podobnie jak lite-on

osobiście polecam nagrywarki SONY (z tanich nagrywarek)

Hmmm, ja mam LG od 3 lat i w przeciągu tego czasu zepsuła może z 2 płyty, także nie mogę narzekać.

A co sądzicie o NEC’u z Label Flash? Mój kumpel ma nagrywarke DVD tej firmy zwykłą i jak narazie bez problemów mu działa (ponad pół roku).

ja ze swojej strony powiem że wszystkim znajomym co polecalem LG nagrywarki mają je do dziś bez awari :wink: :wink:

Zakupiłem NEC’a z Label Flash’em płytki dość drogie, ale przyszłościowy zakup :smiley: Dałem 155 PLN w sklepie myśle że na allegro z przesyłką było by też coś koło tego :slight_smile: Ku mojemu zdziwieniu można robić etykiety na stronie danych :mrgreen:

Pytanko:

Jeśli bede robił powiedzmy kilka etykiet miesiecznie to czy DVD bedzie sie zużywało itd. Czy moge cisnąć ile sie da? Bo chciałbym ten sprzęt troszke mieć :slight_smile:

Pozdrawiam

Oczywiście, że LG. Bezawaryjne modele. Nie polecam LiteOn

Jak będzie pracować to normalne że będzie się zużywać jeszcze nie widziałem nagrywarki która będzie działać z 1000 lat beż żadnej awarii.

Ja polecam LiteOny mój Liteon sprawdził się lepiej od 2 nagrywarek LG.

Wiecie co prawda jest taka że ceny idą w dól nie dlatego że ludzie wymyślają nowe lepsze technologie które pozwalają zachować jakosć i obniżyć cene, tylko ze idą w dół kosztem jakości i wszyscy sie na to nabierają że tanie, dobre, LG, Lite-ony… to wszystko to jest syf. Dobra jest nagrywarka za 300zł. LG się spierdzielił po 1,5 roku, laser sie wypalił. Lite-on dostałem od razu z wadą fabryczną w prezencie, nie nagrywa płyt wolniej niż 16x i od czasu do czasu spierdzieli jakąś płyte. Taka jest cała prawda o tych wszystkich tanich wynalazkach… A jeśli mówisz że będzie sie zużywać… to jest nienormalne bo mam laptopa 8 lat i mam CD-ROM w nim pracuje bardzo intensywnie i działa dalej. A mój znajony kupił bardzo drogo nagrywarke DVD 3 lata temu do firmy fotograficznej i działa dalej.

Nec’a mam myśle że to dobry wybór, chodziło mi o wypalanie etykiet czy to zmniejszy jej żywotność :slight_smile: A co do Lite-onów to mam już 3 latka ( może ciut wiecej) Nagrywarke CD-RW i dalej wypala płytki CD-R jak szalona 8) a wypaliła tysiące, w tamtych czasach zapłaciłem za nią z 350 zł (mniej wiecej) Ale był to dobry zakup :slight_smile:

Był dobry. Ale teraz taka bedzie kosztowała 100zl. Wszyscy se myślą ach jaki spadek ceny technika idzie w góre kupuje ją. A tak naprawdę to trzykrotnie osłabiony SYF.

A ja mam LiteOn SHW 160P6S. I powiem tak: jeśli chcesz z nagrywarką kombinować, modować, robić crossflashe itp. kupuj LiteOn i wchodź na http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.php?f=44

Ale jeśli chcesz jakości, to BenQ i tylko BenQ. I nie najnowszy model.

PS. Co do mojego Litka: na początku robił problemy, nie chciał czytać plyt DVD (oryginalnych), nie chciał nagrywac plytek mniej znanych firm. Na szczęście pracownicy LiteOn’a uczestniczą w życiu wyzej wymienionego forum, dzięki czemu najmniejsze sugestie są uwzględniane i wprowadzane. Praktycznie nie ma tygodnia, zeby nie ukazal sie jakis nowy firmware do ktorejs z nagrywarek. Teraz nagrywara nie sprawia problemów, wszystko dziala jak powinno.

Wybór zalezy od Ciebie.

A ja polecam LG . Miałem zawsze i nigdy mnie nie zawiodła. Teraz do nowego kompa też kupiłem LG.

Ja też mam nagrywarke lg i nigdy mnie nie zawiodła może raz, ale to przeszłość 8). Tylko jedno mnie dobija w tej bagrywarce hałas. a tak wogule jest świetna:)

Wszstkie nagrywarki poniżej 180zł wyprodukowane po roku 2005 są do niczego.