Nagrywarka dvd zle odtwarza filmy dvd

jak w temacie nagrywarka dvd zle odtwarza filmy dvd mam zainstalowany power dvd 5 i spolszczenie do niego a jak wrzuce film dvd to zaczyna sie szopka :o dzwiek jest ale obraz jest strasznie przebarwiony i taki jak w filmie rysunkowym próbowałem go dostrajac w opcjach power dvd dobierając kolory i kontrasty i wszystko ale nic nie działa .

nagrywarka to Poneer nowiutki grafa GF 5500fx 256MB a procek to celek 2.400 co ciekawe filmy Divix chodzą spoko czli ona czyta spoko system jest nowiutki a jesli chodzi okodeki to ja zawsze robie zestaw k-lite codek i divix 511Bundle reszta chodzi spoko

Prosze o pomoc :smiley:

a masz zainstalowane kodeki a może stery do grafy daj inne

ja bym stawiał na problemy z ustawieniami karty graficznej

Jakie masz sterowniki???

7777 do GeFORCe pod XP najnowsze jakie sa

Najnowsze nie znaczy najlepsze. Zainstaluj 56,72

ftp://download1.nvidia.com/Windows/56.7 … l_whql.exe

W tym może być problem,mogą mieć jakieś błędy

z tego co mi wiadomo to kodeki te nie mają większego wpływu na film DVD bo sam Pover DVD ma wszystkie niezbędne do oglądania filmów na DVD. Ja urzywam tylko ffdshow + Pover DVD 6 i jest OK.

Mam nadzieję że na kilku filmach DVD sprawdziłeś bo tro może być wina fimu, U jednej osoby na odtwarzaczu film może chodzić spoko a u Ciebie mogą się dziać cuda - zdarza się tak w przypadku filmów z czasopism i gazet.

Jeszcze kwestia czy gry (wymagające dobrej grafiki) i filmy na cd ci chodzą normalnie - bo jak tak to sterowniki nie grają roli.

Ostatnio jak kupiłem nagrywarkę DVD to też miałem problem z odtwarzaniem filmów DVD na załączonym do nagrywarki Pover DVD 5 ale jak od kumpla zainstalowałem Pover DVD 6 to wszystko idzie jak powinno.

Ten program jest drogi więc jeżeli nikt znajomy go nie ma to nigdzie w LEGALNY sposób go nie ściągniesz.

czesc “ciężkie” gry chodzą jak burza pomysle nad powerdvd 6 już skądś zdarłem ale to trial 11MB a ile ma pełna wersja??? :lol:

Może wypróbować Classic Media Player pod Windows,jest darmowy i nieżle odtwarza filmy DVD