Nagrywarka DVD!

(Supercmg) #1

Od pewnego czasu jak nagrywam obrazy np. gry o wielkości przekraczającej 3gb-nagrywarka nagra ale jak potem robię kompilacje plików to ten największy obraz jest niezgodny, a jak odpale płytę to plik w ogóle się nie chce skopiować ani otworzyć. Co to może być? Dodam że właśnie często są to obrazy gier, filmy ładnie wchodzą!

1. Nagrywarka DVD Benq DW1640-OF3 OEM

2. Używam Nero Express 6 oem

3. Nagrywam na płyty Hawk

Może spróbować z Nero 7 pl, wgrać nowe stery do napędu! Co sądzicie? Z góry dzięki :slight_smile:

(Kpr2877) #2

Nie wiem czy dobrze powiem, ale spróbuj nagrać na innego typu płytę

(Supercmg) #3

Dodam, że kiedyś też na inną nagrywałem i też dopiero za którymś nagraniu działała. Możliwe, że to wina płyt. Gdy chce skopiować ten plik to pokazuje że jest to błąd "danych CRC" :frowning:

Czytałem, że nagrywarki za bardzo nie lubią płyt takich jak Hawki i jakieś noname ale mam akurat parę i chce je wykorzystać-właśnie może to wina płytek? 8)

(Driver122) #4

też kiedyś nagrywałem na takich płytach i 80% płyt poszło do kosza...

(Bażant) #5

To wina płyt, nagraj na np. TDK, Verbatim, Sony... nie bedzie problemu. Benq ma problemy z nagrywaniem płyt na takich "kiepskich" nośnikach, ale np. u mnie w benq'u 1655 nie mam problemu :stuck_out_tongue:

(Hitman 21) #6

Hawki mają słaby rdzeń :? ..Polecam płyty NEC R1.. sa dobre na zapisywanie różnych danych.. Miesiąc temu kupiłem 35płyt NEC'a i wszystki bez problemu wypaliły 8)

(Supercmg) #7

Dzięki chłopaki za pomoc Pozdro! :mrgreen: