Nagrywarka LG nie nagrywa DVDków


(Krystx) #1

podobny problem mialem z poprzednia nagrywarka. Szukałem na różnych forach i dosyć dużo na ten temat, ale nic nie znalazłem, dlatego prosze o jakas pomoc.

Problem polega na tym że nagrywajac na płyty dvd (uzywam markowych plyt :stuck_out_tongue: : Verbatima) postęp nagrywania nie dochodzi do 100%.

Żaden komunikat sie nie pojawia o wystąpieniu ewentualnego błedu, a dioda przestaje sie świecić jakby wypalarka sie wyłaczyła.

Ta nagrywarka jest dosyć nowa, bo kupiona tydzien temu, i nagrałem dotychczas bezproblemowo 2 płyty. Póżniej oddałem kompa do serwisu (bo zasilacz sie przepalil) wyciągajac przedtem napęd, i HDD. Dostałem pieca spowrotem z nowa zasilka, podlaczylem wszystko i od tego momentu nie wypala.

parametry:

  • nagrywarka LG HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H50L

  • celeron D 2,8Ghz

  • radeon 9250

  • 256 MB ram (mialem jeszcze 512 ale sie przepalily chyba przez zasilacz)

Master primary: dyzio

Master secondary: LG

uzywam nero expres 6

narazie niebede oddawac nagywarki spowrotem do sklkepu na gwarancje poki sie nie upewnie co sie dzieje

pozdrawiam i dzieki za jakakolwiek pomoc :stuck_out_tongue:


(Hrabia08) #2

Podłącz dobrze napęd. Czy napęd ci się nie przegrzewa? Jeśli tak to musisz założyć lepsze chłodzenie no i nie wypalaj płyt jedna za drugą ,

masz po za tym dla nero expres 6 mało ram uaktualnij go do 6.6.1.6 lub wyższej niższe zżerają dużo ram przez co napęd zwalnia co może powodować przegrzanie napędu no i palenie się płyt. Antywirus nie powinien również skanować plików , które masz zamiar wypalić zwłaszcza archiwów nie nadąrza przeważnie ze skanowaniem to również

może powodować palenie płyt :wink:


(Socket4) #3

Myślę że winę ponosi zasilacz który wziął nagrywarkę wraz ze sobą na tamten świat (sam tak miałem - wszystko przeżyło oprócz wypalarki ) Radzę zareklamować. Na gwarancji powinni bez problemu wymienić (tak było w moim przypadku z nagrywarką LITE-On)


(Monczkin) #4

Nazwij temat konkretnie.


(Krystx) #5

Podłączyłem drugą nagrywarkę (co miałem przed kupnem nowej) na Slave Secondary, założyłem kości pamieci 512 Ram (myślałem ze sie przepaliły ale teraz działa, musiałem wczesniej zle wsadzic). Komputer dziala, OK to

zainstalowalem nowsza wersje nero - 6.6.1.15c. Wyłączyłem wszystkie niepotrzebne programy w tle, po czym wrzuciłem płytkę dvd no-name. Nastawiłem na 4x predkosc nagrywania i udało mi sie nagrac płytke 8)

w jakies 5 min.

Użycie CPU wynosiło ok 10%

użycie pliku stronicowania 347

Bufor odczytu czasami spadał do 50%, a Recorder Buffer Level utrzymywal sie na 90%

Później nagrałem nastepna płyte i było cacy :smiley: wiec mysle ze problem został rozwiazany

Dziekuje wszystkim za rady i chęc udzielenia pomocy. :slight_smile: