Nagrywarka Lite-ON brak obsługi prędkości x8

Witam. jestem posiadaczem nagrywarki Lite-On LDW-851S, i mam z nią taki problem że nie chce mi nagrywać płytek DVD+R z prędkością x8, w wszystkich opisach technicznych podawane jest ze obsługuje taką prędkość, i owszem niby można wybrać w nero taką prędkość, jednak gdy włożę jaką kolwiek płyte to nagrywa mi 4x, sprawdzałem na TDK, Verbatim, Platinium, nawet HAWK, i wszędzie brak obsługi 8x,

(oczywiście na płytkach pisze 8x)

Widać że “Nero” wybrał bezpieczną prędkość nagrywania,albo coś nie tak z nagrywarką.Ale prędzej to pierwsze

ale wiesz on sam jej nie wybiera, to powinien zostawić dla mnie. jak juz włoze płytke wcześniej i wtedy ustawiam nagrywanie to mam do wyboru tylko prędkości 2,4 i 4x, no nie wiem dlaczego

A ponieważ powinieneś zrobić format i dopiero nagrywać mi akurat wykrywał 4 i 8 ale na 8 płyty niszczył. Po formacie nawet 16x już mogę wypalać :slight_smile: Polecam Nero7 (tylko nie instalujcie zbędnego badziewia):slight_smile:

Mam identyczną nagrywarkę, do tego Nero 7 i wszystko działa jak należy.

yyy ale to nie ta nagrywarka na pewno :D,

mam Nero 7, czy to może być jakiś problem z firmware ?? albo coś tam w środku nagrywarki się pochrzaniło ?

BENQ DVD DC DW1670 (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

A czy to nowa nagrywarka? Bo ja miałem tak ja ją podłączyłem :stuck_out_tongue: Format pomógł :wink: No chyba że po prostu masz kiepawe płyty? Choć ja sam daję od 1zł do 1.50zł :smiley:

http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LDW-851S/strona8.php

Kup płyty DVD+R.

o jeny qurczak przecież ja wiem ze to mają byś PLUSY+ :P,

Po mimo obaw zaktualizowałem Firmware nagrywarki, operacja w pełni zakończona sukcesem! i co najważniejsze już mogę wypalać 8x :smiley:

tą wypalare mam od sierpnia 2004, wtedy prawie nikt nie miał płytek 8x, zwykły krążek 4x kosztował 7zł :smiley: widać dlatego tego nie dopracowali, teraz wszystko już działa lux :]