Nagrywarka Lite-on nie czyta DVD

Witam wszystkich serdecznie.

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem nieodtwarzania płyt DVD przez moją nagrywarkę Lite-On LH-20A1L. Do niedawna problem dotyczył tylko DVD-R, teraz również DVD+R (aktualizowałem firmware na najnowszy, pobrany ze strony liteona). Z nagrywaniem problemu nie ma - zarówno ‘plusy’, jak i ‘minusy’ wypalane są poprawnie, w innych napędach są normalnie odczytywane, ale moja nagrywarka już nie chce ich odczytać (można powiedzieć, że nie przyznaje się do własnych dzieci :stuck_out_tongue: ). Gdy wkładam świeżo wypaloną DVD-R/DVD+R do napędu, słyszę że płyta kręci się, ale ikonka napędu w Moim Komputerze zmienia się na “Stacja dysków CD (F:)” (wcześniej “Stacja dysków DVD-RAM”), a po próbie otworzenia wyskakuje komunikat “F:\ nie jest dostępny. Niepoprawna funkcja.” i koniec.

Zwykłe CD-R nagrywa i czyta normalnie.

Szukałem rozwiązania mojego problemu w sieci, ale po przewertowaniu wielu stron wciąż nie udało mi się załatwić sprawy.

Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc. :slight_smile:

OK, problem rozwiązany. Okazało się, że winowajcą był… program do nagrywania. Używałem Ashampoo Burning Studio 2008, zainstalowałem dziś Nero 7 Essentials z płyty dołączonej do mojej nagrywarki, wypaliłem zrezygnowany ostatnią DVD-R i o dziwo czyta ją bez problemu, DVD+R również. Jak widać problem leżał w miejscu, w którym najmniej bym się tego spodziewał :wink: