Nagrywarka Liteon problemy z wysuwaniem tacki

Mam obecnie nagrywarkę Liteon DH20A4H i to jest druga nagrywarka tej firmy. Pierwszą wymienili na gwarancji między innymi też były objawy problemy z wysuwaniem tacki.Sytuacja się powtarza i mam pytanie czy opłaca się rozbierać czyścić czy może wymieniać paski czy coś jeszcze. Czy się opłaca bo nie wiadomo czy pomoże i ma ktoś doświadczenie w takich zabiegach regeneracyjnych. To jest irytujące jak zachodzi potrzeba użyć płytki i jest problem z wysuwaniem .Albo może ktoś poleci sprawdzoną nagrywarkę model który nie sprawia problemów i będzie służył bezawaryjnie przez dłuższy czas.

A jakie są objawy, przy próbie wysuwania słychać że tacka w środku się ruszyła i silniczek od wysuwania pracuje czy nie wcale reaguje?

Bo jeśli napęd reaguje ale tacka się blokuje to może być że po prostu napęd zbyt mocno jest ściśnięty śrubami mocującymi go do obudowy komputera i wystarczy poluzować śrubki żeby zaczął się normalnie wysuwać, miałem już takie przypadki.

Po naciśnięciu przycisku dioda sie zaświeca i słychać stukanie ale nie chce sie wysunąć za pierwszym razem. Jesli chodzi o możliwość że śruby za bardzo przykręcone to jak tą nagrywarke zamontowałem chodziła dobrze i do momentu problemów z wysuwaniem nie była wyjmowana czy dokręcane śruby. Mogę oczywiście spróbować poluzować czy pomoże to nie kosztuje. A jest możliwa taka sytuacja że silniczek osłab albo paski gumki się naciągnęły i czy byłaby możliwość kupić na dzisiaj czy sprzedają jeszcze.

Dodane 11.03.2012 (N) 13:29

Teraz poluzowałem śrubki na tyle że nagrywarka sie przesuwała więc o śćiągnięciu i wynikające z tego problemy można wykluczyć. To znaczy dalej są problemy z wysuwaniem i można założyć że jakby przy zamontowaniu się ściągnęła to od początku byłyby problemy a pojawiło sie po jakimś okresie użytkowania. Więc pytanie jest dalej aktualne wykluczając już możliwość przez śćiągnięcie.

Dodane 11.03.2012 (N) 13:42

Mogę jeszcze dodać że jak zatrybi i się wysunie to potem się wysuwa. Ale jak dłużej pozostanie w bezruchu pare minut to znowu problemy z wysuwaniem chyba że płyta jest w środku to się wysunie.

Mam podobny problem z tacką na LiteOn 165P6s.

Odkręciłem obudowę ale część mechanizmu jest dobrze ukryta innymi elementami więc dałem sobie spokój.

Jak jest płyta w środku to nie ma problemu z wysuwaniem.

W takim razie mogła się jeszcze lekko wypaczyć sama tacka i dlatego się blokuje, to druga najczęstsza przyczyna pasująca do tych objawów.

Zwykle pomaga na to zdemontowanie z tacki tej prostokątnej zaślepki która zamontowana na przodzie samej tacki, tylko trzeba uważać żeby nie połamać zaczepów na niej.

Czy chodzi o ten plastikowy panel?

Znalazłem sposób przynajmniej na mój przypadek problemy zwysuwaniem się tacki. Mianowicie jesli po przyciśnięciu przycisku słychać stukanie ale nie chce sie wysuwać to w miare szybko tak żeby się nie wyłączył cykl wysuwania wkładam przygotowany drucik o takiej grubości żeby wchodził do dziurki na przednim panelu nagrywarki i się wysuwa. Może to niewygodne i nieelegankie. Puki nagrywarka odtwarza i nagrywa to wystarczy nabrać wprawy z tym wkladanien drucika i używać ile się da z niedogodnością wcześniej opisaną. Widziałem u kuzyna śćiągnięty panel nagrywarki i ten sposób opisany z tym że może długopisem a jeśli nie chce sie śćiągąć to drucikem żeby wchodziło.

Tak, o ten plastikowy na samym przodzie tacki, nie ten na przodzie napędu.