Nagrywarka mi siadła


(Kkusznier) #1

Po świetach kupiłem sibie nagrywarkę DVD firmy LG.Dwa tygodnie temu formatowałem dyska i nagrywarka straciła wydajność.Teraz płyte DVD 8X nagrywa około 40 minut,a przed formatowaniem nie przekrazało 10 minut.

Ma ktoś jaki pomysł co może być,albo jak sprawdzić co jest bez wycieczki do sklepu?????????????????????

czekam na szybkie odpowiedzi.


(JNJN) #2

Stery do płyty głównej wgrane.

Jak system XP sprawdź jak pracuje dysk i napędy - czy w DMA,bo może w PIO.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851


(Kkusznier) #3

Mam millenium.DMA włacząne jest dlatego że bez DMA nagrywa ponad 2 razy dłuzej.Sprawdze te sterowniki do płyty bo teraz pewności nie mam.


(BARTEK1985) #4

ja mam pomysł ić do sklepu gdzie kupowałeś nagrywarkę powiec żeby ją sprawdzili jak u nich wszystko będzie dobrze działać to znak że coś z kompem jest nie tak albo z płytkami jakich używasz ???? wgraj jeszcze najnowszego biosa do nagrywarki

Złączono Posta : 26.03.2006 (Nie) 10:47

sprawdz na innym kompie


(Eyeofstorm) #5

Pewnie chodzi o LG Multi GSA-4167 moja dobra rada wgranie nowego biosu nic nie da sam miałem ten model u mnie działała może z miesiąc. Gdy ją odniosłem do serwisu dowiedziełm się że prawie każdy zwraca ten złom Wymieniełem na BenQ DW1650 którą mam juz od 4 miesiacy i naprawde nie dosc ze tansza to jeszcze ma najlepsze średnie czasy dostępu. :slight_smile:


(Szymanekp) #6

Poraz kolejny potwierdza się moja teza, że nagrywarki LG to złom, ja swego czasu miałem (5 lat temu) CDROM tej firmy, i co druga płyta mi pękała w nim, aż pewnego razu napęd wubóchł gdy kopiowałem z jednej płytki jakieś pliki, płyta rozleciała się w drobny maczek, przedni panel napędu wyleciał jak z procy razem z połową tacki, a w środku obudowy komputera miałem pełno śmieci - pozostałości z płyty.

od dwóch lat mam nagrywarkę DVD LiteOn SOHW-832S i nagrywała do tej pory wszystkie płyty, a od tygodnia nie rozpoznaje płyt DVD RW (wielokrotnego zapisu) ani plusów ani minusów, i nie wiem co jest zgrane.


(Kosior6) #7

Człowieku weź ty pomysl zanim głupoty zaczniesz pisac!. LG to jedna z najlepszych firm od napedów optycznych.

@GromHellscream Na poczatek proponuje wywalic naped z menagera urzadzeń:

Moj komputer -> własciwośći -> menager urzadzeń-> napedy optyczne i usun po ponownym uruchomieniu system pinownie zainstaluj nagrywarke.

Jakiego programu uzywasz do nagrywania ?


(Gk88) #8

spróbuj mu jeszcze wrzucic stery ASPI ??


(Mszust) #9

LG to super firma! Ja mam napęd, nagrywarkę i monitor jakieś 3 lata i niebyło żadnych problemów. Mam nadzieje, że niebędzie dalej. GromHellscream spróbuj przeinstalować ją w menadżerze a jak niepomorze to zainstaluj jakieś firmware bo wiem że LG to produkuje.


(Kkusznier) #10

nagrywam nero7 podajze.ale nic pojde do sklepu niech robia.a poza tym dzieki za rady ale komp mi siadl.podczas waczynia zarz piszczy i sie wylacza.


(Szymanekp) #11

myślę, i takie miałem doświadczenie ze sprzętem LG !!